• تاریخ: 2017-12-13
  • شناسه خبر: 24791
  • 242 بازدید

معدوم سازی ۹۴۴ قلم داروی تاریخ گذشته و غیر مجاز در کلاله

ارکین نیوز-مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کلاله گفت: ۹۴۴ قلم دارو تاریخ گذشته و غیر مجاز در بازدیدهای مشترک نیروی انتظامی و کارشناس نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان کلاله در شش ماهه اول امسال در این شهرستان م ...

ارکین نیوز-مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کلاله گفت: ۹۴۴ قلم دارو تاریخ گذشته و غیر مجاز در بازدیدهای مشترک نیروی انتظامی و کارشناس نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان شهرستان کلاله در شش ماهه اول امسال در این شهرستان معدوم شد.

دکتر مهیار کلوی با اعلام این خبر افزود: این مقدار دارو از سطح مراکز تهیه و توزیع موادغذایی، سوپر مارکت ها، خواروبار فروشی های، عطاری ها و داروخانه های شهرستان جمع آوری و پس از طی مراحل قانونی معدوم شد.

وی ادامه داد: این مقدار داروهای غیر مجاز کشف شده نسبت به سال گذشته حدود ۴۰ درصد کاهش داشته است.

کلوی تصریح کرد: با جمع آوری داروهای تاریخ گذشته و غیر مجاز از بروز عوارض دارویی و بیماریهای مختص آن که سلامت مردم را به خطر می اندازد، جلوگیری می شود.

کارشناس نظارت بر درمان و دارو شبکه بهداشت و درمان شهرستان کلاله نیز در این خصوص گفت: داروهای کشف شده غیر قابل مصرف انسانی، در خارج از سیستم شبکه توزیع، کشف و طی مراحل قانونی و مجوز از دادگستری شهرستان کلاله مجوز معدوم سازی آن صادر شده که با حضور نماینده دادستانی، نیروی انتظامی و کارشناسان نظارت بر درمان و دارو شبکه در محل مشخص خارج از محدوده شهر معدوم شدند.

نادر سندگل بیان کرد: پایش های و بازدیدهای انجام شده به صورت هفتگی از داروخانه ها و عطاریها و سایر مراکز بصورت انفرادی و مشترک صورت گرفته است/ایسنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست