• تاریخ: 2017-09-24
  • شناسه خبر: 23926
  • 192 بازدید

معاون هواشناسی گلستان: دمای هوا در استان گلستان ۱۰ درجه کاهش می‌یابد

ارکین نیوز- معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی گلستان گفت: دمای هوا در استان از فردا ۷ تا ۱۰ درجه کاهش یافته و نخستین باران پاییزی را در گلستان شاهد خواهیم بود. محمدرضا رحمان‌نیا با اشاره به کاهش چشمگیر دمای هوا در استان گل ...

ارکین نیوز- معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی گلستان گفت: دمای هوا در استان از فردا ۷ تا ۱۰ درجه کاهش یافته و نخستین باران پاییزی را در گلستان شاهد خواهیم بود.

محمدرضا رحمان‌نیا با اشاره به کاهش چشمگیر دمای هوا در استان گلستان اظهار داشت: آخرین الگوهای پیش‌یابی هواشناسی نشان می‌دهند که نخستین بارش پاییزی از دوشنبه‌شب در استان گلستان اتفاق خواهد افتاد.

وی افزود: با این شرایط از بعدازظهر روز دوشنبه سوم مهرماه به تدریج استان گلستان تحت تاثیر امواج ناپایدار تراز میانی جو قرار می‌گیرد و ازسطح زمین نیز سامانه پرفشار خنک و مرطوب، آن‌را همراهی کرده و سبب افزایش ابر، گاهی رگبارو رعدوبرق و وزش نسبتا شدید باد خواهد شد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان تصریح کرد: در ۴ روز دمای هوا بین ۷ تا ۱۰ درجه سلسیوس خنک‌تر خواهد شد.

رحمان‌نیا گفت: این شرایط به تناوب تا اواخر هفته جاری تداوم خواهد داشت و با توجه به افزایش شدت بارش در برخی نقاط استان، وقوع باران موثر برای انجام عملیات کشاورزی درمناطق مزبور دور از انتظار نخواهد بود.

وی اظهار کرد: حداکثر سرعت باد ۴۰ تا ۵۰ کیلومتر بر ساعت پیش‌بینی می‌شود و وقوع بارش‌های رگباری آبگرفتگی معابر و یا سیل ناگهانی در نواحی مستعد استان دور از انتظار نخواهد بود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان افزود: در روز چهارشنبه این هفته از میزان فعالیت سامانه کاسته می شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست