• تاریخ: 2016-12-04
  • شناسه خبر: 21604
  • 246 بازدید

معاون هواشناسی استان گلستان: دمای هوای استان گلستان دوباره به زیر صفر می‌رسد

ارکین نیوز- معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان گفت: با نفوذ سامانه سرد بارشی، دمای هوای استان گلستان دوباره به زیر صفر می‌رسد. محمدرضا رحمان‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان اظهار داشت: بررسی آخرین خروج ...

ارکین نیوز- معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان گفت: با نفوذ سامانه سرد بارشی، دمای هوای استان گلستان دوباره به زیر صفر می‌رسد.

محمدرضا رحمان‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان اظهار داشت: بررسی آخرین خروجی مدل‌های جوی نشان می‌دهند که هوای استان گلستان تا ظهر روز دوشنبه ۱۵ مهر ماه تحت تاثیر جریانات شرق و جنوب شرقی هوای پایداری خواهد داشت اما تا اواخر هفته تحت تاثیر ۲ موج ناپایدار قرار می‌گیرد.

وی افزود: موج نخست سرما از ظهر روز دوشنبه وارد استان گلستان شده و به تدریج سبب افزایش ابر، گاهی همراه با بارندگی پراکنده، در نواحی مرتفع و همچنین سردسیر شرق و شمال شرق استان ریزش برف، وزش باد و مه آلود خواهد شد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان تصریح کرد: کاهش دمای هوا بین ۸ تا ۱۰ درجه و همچنین پدیده مه غلیظ از دیگر پدیده‌های این سامانه بوده و از سه‌شنبه شب از فراز استان عبور می‌کند.

رحمان‌نیا گفت: موج دوم نیز از ظهر روز پنجشنبه به تدریج استان را تحت تاثیر قرار داده و این سامانه سرد بارشی سبب افزایش ابر، بارندگی متناوب، در نواحی مرتفع و سردسیر ریزش برف، گاهی وزش باد شدید، مه غلیظ و کاهش نسبی دما می‌شود.

وی اظهار کرد: این سامانه تا روز شنبه بیستم مهر ماه دراستان فعال است و در این مدت دمای هوا در برخی ساعات شب به غیر از نواحی ساحلی استان به صفر تا ۴ درجه سلسیوس زیر صفر می‌رسد.

در هفته گذشته نیز نفوذ سامانه بارشی سبب شد مردم استان گلستان دمای ۱۴ درجه زیر صفر را نیر تجربه کنند و بارش برف سراسر استان را سفیدپوش کرد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست