• تاریخ: 2016-08-17
  • شناسه خبر: 19968
  • 323 بازدید

معاون استاندار گلستان: ریل عریض راه‎آهن اینچه‌برون تا پایان شهریور ایجاد می‌شود

ارکین نیوز-معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گلستان گفت: نشست فوق‌العاده برای حل مشکل راه‌آهن اینچه‌برون برگزار شد و ریل عریض آن تا پایان شهریورماه ایجاد می‌شود. به گزارش روابط عمومی استانداری گلستان، محم ...

ارکین نیوز-معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گلستان گفت: نشست فوق‌العاده برای حل مشکل راه‌آهن اینچه‌برون برگزار شد و ریل عریض آن تا پایان شهریورماه ایجاد می‌شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری گلستان، محمود ربیعی اظهار داشت: در جلسه کارگروه صادرات غیرنفتی استان مصوب شد در ایجاد ایستگاه بوژی خیلی هزینه نکنیم و برای حل مشکل تخصیص چهار میلیارد تومان اعتبار برای ریل عریض مصوب شد.

وی افزود: با اجرای ریل عریض درراه آهن اینچه برون هزینه صادرات و واردات کالا، تخلیه بار کاهش و سرعت ترانزیت کالا افزایش می‌یابد و برای تجار مقرون‌به‌صرفه خواهد بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گلستان ادامه داد: تخصیص ۳۵ میلیارد تومان اعتبار برای احداث بندر خشک به استان گلستان می‎تواند ظرفیت خوبی را برای استان در راستای صادرات فراهم کند.

وی تأکید کرد: در راستای بهبود وضعیت معیشت کشاورزان گلستانی باید توازن قیمت و امید کشت را در سال آینده موردتوجه قرارداد تا در زمان خرید محصولات کشاورزان گلستانی با مشکل روبه‌رو نشوند.

ربیعی به سرانجام رساندن یارانه صادرات و واردات را یکی دیگر از دغدغه‌ها در بخش صادرات محصولات کشاورزی دانست و یادآور شد: با توجه به اینکه استان گلستان با مشکلات تأمین منابع آبی در آینده روبه‌رو خواهد بود در جلسه که در خصوص آبیاری داریم راهکارهای افزایش آبیاری تحت‌فشار در استان را پیگیری خواهیم کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گلستان همچنین به دعوت و حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای گفتگوی دولت با بخش خصوصی تأکید کرد و گفت: پیشنهاد من این است که نمایندگان مجلس و حتی بخش‎های قضایی، غیردولتی و دستگاه‎های مرتبط با موضوع جلسه هم دعوت شوند؛ زیرا هر چه این جلسات جامع‌تر باشند مصوبات آن ضمانت اجرایی بیشتری دارند.

ربیعی خاطرنشان کرد: اصل موضوع شورای گفتگو، رونق کسب‌وکار در بخش کشاورزی و صنعت است و تعامل بین بخش خصوصی و دولتی می‎تواند در مجموعه به رونق کسب‌وکار کمک کند.

وی تصریح کرد: نه دولت به تنهایی قادراست و نه چنین مأموریتی دارد و نه بخش خصوصی بدون حمایت دولت می‌تواند به رونق کسب‌وکار برسد.

ربیعی با تأکید بر اینکه از تضارب آراست که کارها به سهولت انجام می‌شود، متذکر شد: باید خروجی نشست‌های شورای گفتگو به احصاء مشکلات، بررسی و ارائه راهکارها و اصلاح و تغییر مسیر منجر شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست