• تاریخ: 2015-04-12
  • شناسه خبر: 3123
  • 1,930 بازدید

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گلستان خبر داد: پزشکی قانونی علت مرگ کودک را خفگی اعلام کرده است

ارکین نیوز-معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گلستان از کشف جسد کودک چهار ساله که روزهای گذشته در هنگ مرزی اینچه‌برون گرگان مفقود شده بود خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، علی بهرامی صبح امروز در خصوص کودک چهار ساله ...

404435_PhotoA
ارکین نیوز-معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گلستان از کشف جسد کودک چهار ساله که روزهای گذشته در هنگ مرزی اینچه‌برون گرگان مفقود شده بود خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، علی بهرامی صبح امروز در خصوص کودک چهار ساله دزفولی که روزهای گذشته در بازارچه مرزی اینچه‌برون مفقود شده بود در گفت‌وگو با خبرنگاران استان اظهار کرد: روز جمعه ۱۴ فروردین ماه جاری از طریق هنگ مرزی استان موضوع مفقود شدن پسربچه چهار ساله به پلیس آگاهی استان واصل شد.

وی ادامه داد: در همین راستا تحقیقات از خانواده کودک مفقود شده آغاز شد که پدر کودک عنوان کرد: در حال خرید در بازارچه مرزی اینچه‌برون بودند که ناگهان متوجه می‌شوند فرزندشان مفقود شده است و جستجوی آنها برای یافتن کودک کارساز نبوده که در نهایت موضوع به پاسگاه مرزی اینچه‌برون اطلاع داده شد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گلستان خاطرنشان کرد: پس از اطلاع موضوع به هنگ مرزی و اعلام آن به پلیس آگاهی استان موضوع بلافاصله در دستور کار ماموران قرار گرفت و جستجو برای یافتن کودک آغاز شد.

بهرامی اضافه کرد: پس از انجام چندین مرحله عملیات جستجو توسط پلیس آگاهی برای یافتن این کودک در نهایت در تاریخ ۲۱ فروردین ماه جاری جسد این کودک در حوالی گمرک اینچه‌برون توسط چند چوپان کشف و به پزشکی قانونی استان برای اعلام نظر منتقل شد.

وی با انتقاد از برخی رسانه‌های استان در خصوص طرح موضوعات غیر واقع درباره کشف جسد این کودک تاکید کرد: پزشکی قانونی علت مرگ کودک را خفگی اعلام کرده است و موضوعات طرح شده دیگر در خصوص مرگ این کودک صحت ندارد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گلستان تصریح کرد: در حال حاضر تحقیقات فشرده و تخصصی پلیس آگاهی برای روشن شدن زوایای مختلف این حادثه ادامه دارد.

بهرامی با تاکید بر تاثیر رسانه‌ها در افزایش و یا کاهش احساس امنیت در جامعه، گفت: انتظار ما از رسانه‌ها این است که برای انتشار اخباری پیرامون وقایع انتظامی و برای نشر اخباری با صحت بالا در کنار سرعت و دقت حتما موضوع را به صورت رسمی از مراجع انتظامی استان جویا شوند و بعد از آن نسبت به نشر خبر مورد نظر اقدام کنند.

وی در پایان ابراز کرد: اتکا به شنیده‌ها برای نشر چنین اخباری که تاثیر مستقیم در احساس امنیت در جامعه دارد، نمی‌تواند روش مناسبی باشد و به طور طبیعی خطا درج خبر نیز بالا خواهد رفت.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست