• تاریخ: 2014-12-10
  • شناسه خبر: 152
  • 463 بازدید

مشکلات روستای ‘دو گونچی’ آق قلا در اسرع وقت برطرف می شود

ارکین نیوز- مدیر حوزه زیر ساخت های وزارت راه و شهرسازی در استان گلستان، از تلاش های لازم برای رفع مشکلات ایجاد شده برای ساکنین روستای دو گونچی آق قلا در آینده ای نزدیک خبر داد. ‘علی اصغر رفیعی نژاد’ روز سه شن ...

1418122781__dsc5580

ارکین نیوز- مدیر حوزه زیر ساخت های وزارت راه و شهرسازی در استان گلستان، از تلاش های لازم برای رفع مشکلات ایجاد شده برای ساکنین روستای دو گونچی آق قلا در آینده ای نزدیک خبر داد.

‘علی اصغر رفیعی نژاد’ روز سه شنبه درحاشیه بازدید استاندار گلستان و معاونین استانداری از روستای دو گونچی آق قلا در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: به دلیل اجرای بخشی از پروژه راه آهن بین المللی ایران – ترکمنستان – قزاقستان در این روستا، برخی مشکلات برای اهالی ایجاد شده است که تلاش های لازم برای رفع آن درحال انجام است.

وی گفت: تاکنون اقدامات زیادی ازجمله اجرای ‘ساب بیس، بیس و آسفالت راه دسترسی شماره یک روستا، اجرای بیس راه های فرعی داخلی روستا، اجرای خاکریزی، بیس، ساب بیس و آسفالت سه راه ورودی قسمت جنوبی روستا، تعریض پل یک متری مجاور ورودی اصلی روستا و خاکریزی، بیس، ساب بیس و احداث راه دسترسی روستای دو گونچی به روستای آق تپه انجام شده است.

رفیعی نژاد، کمک به بهسازی روستا و حمل خاک برای پروژه های عمرانی دهیاری آن را از دیگر اقدامات انجام شده برای روستای دو گونچی برشمرد و اضافه کرد: مجموعا برای اقدامات فوق حدود شش میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

مدیر حوزه زیرساخت های وزارت راه و شهرسازی در استان گلستان همچنین خاطرنشان کرد: انجام برخی طرح های دیگر از جمله خاکریزی، بهسازی، بیس، ساب بیس و آسفالت جاده ارتباطی بین مزار شهدا و روستا و احداث زیرگذر با دهانه ۵ متر در تلاقی با جاده مزار شهدا نیز دردست اقدام است.

رفیعی نژاد افزود: برای عملیات اجرایی این طرح ها نیز به ۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که درصورت تخصیص ظرف دو ماه انجام خواهد شد.

روستای دو گونچی با جمعیت افزون بر ۲ هزارو ۵۰۰ نفر درقسمت شمالی و درفاصله ۴ کیلومتری شهر آق قلا واقع است.

رییس جمهوری در سفر هفته گذشته خود به استان گلستان در دیدار با اهالی این روستا بر رفع مشکلات پیش آمده ناشی از اجرای خط آهن قزاقستان – ترکمنستان – ایران در محدوده این روستا تاکید کرده بود.

منیع :ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست