• تاریخ: 2016-08-27
  • شناسه خبر: 20199
  • 504 بازدید

مرکز تشخیص سرطان مری در گنبدکاووس راه‌اندازی شود

ارکین نیوز-معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس گفت: استان گلستان قطب سرطان است و باید مرکز تشخیص سرطان مری در شهرستان گنبدکاووس راه‌اندازی شود. عبدالقدیر کریمی ظهر امروز در جلسه شورای اداری مشترک شهرستان‌های ...

ارکین نیوز-معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس گفت: استان گلستان قطب سرطان است و باید مرکز تشخیص سرطان مری در شهرستان گنبدکاووس راه‌اندازی شود.

عبدالقدیر کریمی ظهر امروز در جلسه شورای اداری مشترک شهرستان‌های شرقی استان گلستان با حضور وزیر کشور با اشاره به اینکه گنبدکاووس ۵ هزار و ۷۲ کیلومتر مساحت دارد اظهار داشت: در ۳ سال گذشته توجه به مناطق محروم به صورت عدالت‌محورانه در شهرستان گنبدکاووس اجرائی شده است.

وی افزود: احداث بیمارستان ۹۶ تختخوابی گنبدکاووس، ورزشگاه ۵ هزار نفری، احداث موزه فرش و آغاز عملیات اجرائی بندر خشک در اینچه برون از مهم ترین طرح های اجرا شده در گنبدکاووس است.

فرماندار ویژه گنبدکاووس تصریح کرد: در ماه‌های باقی مانده از دولت یازدهم تلاش داریم منطقه آزاد تجاری را در مجلس شورای اسلامی مصوب کنیم و همچنین ضرورت وجود بیمارستان ۸۰۰ تختخوابی در منطقه گنبدکاووس را با توجه به ۳۵۰ هزار نفر جمعیت ثابت و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت شناور در حوزه شرق استان احساس می‌شود که امیدواریم در راستای ایجاد امید و ارتقای سلامت تصویب شود.

کریمی با اشاره به بالا بودن آمار سرطان در گلستان گفت: استان گلستان قطب سرطان است و سرطان مری در منطقه گنبدکاووس آمار بالایی دارد که مرکز تشخیص سرطان مری یکی از اولویت‌های مهم در منطقه است.

فرماندار ویژه گنبدکاووس افزود: زهکشی اراضی شمال گنبدکاووس نیز از پیگیری‌های جدی ما است که امیدواریم به سرانجام برسد.

وی افزود: همان‌گونه که شهرستان گنبدکاووس نماد وحدت اقوام و مذاهب است تلاش خواهیم کرد تا وحدت و انسجام را در بین اقوام و نوار مرزی شهرستان گنبدکاووس تقویت کنیم.

کریمی اظهار کرد: در ۳ سال اخیر یک‌هزار و ۲۴ پروژه عمرانی با اعتبار ۳۸۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است.

فرماندار ویژه گنبدکاووس افزود: در راه مبارزه با موادمخدر نیز طرح شهید شوشتری، برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و کاهش اعتیاد در نظر گرفته شده که برای ارتباط بهتر با مردم قصد داریم نام طرح شهید شوشتری را تغییر دهیم.

وی گفت: راه‌اندازی مرکز ۱۶ زنان در بحث معضلات اجتماعی از ضروریات است و با توجه به شرایط استراتژیک منطقه پیشنهاد دوم پایلوت قرار دادن گنبدکاووس به عنوان پایگاه فرهنگی است/تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست