• تاریخ: 2015-09-22
  • شناسه خبر: 8335
  • 448 بازدید

باید حاکمیت و اجرای قانون در کشور به صورت ارزش باشد

ارکین نیوز- الیاس هیوه چی صبح امروز در جلسه شور فرماندهان نیروی انتظامی شهرستان آق قلا که در محل ستاد این نیرو برگزار گردید اظهار داشت: بخشی از اعتماد عمومی به نظام، از عملکرد نیروی انتظامی حاصل می‌شود. فرماندار شهرستان ...

ارکین نیوز- الیاس هیوه چی صبح امروز در جلسه شور فرماندهان نیروی انتظامی شهرستان آق قلا که در محل ستاد این نیرو برگزار گردید اظهار داشت: بخشی از اعتماد عمومی به نظام، از عملکرد نیروی انتظامی حاصل می‌شود.

فرماندار شهرستان آق قلا در ادامه افزود:نیروی انتظامی همواره برخوردش با مردم برای انجام وظیفه است.

سرمایه اعتماد عمومی بزرگترین سرمایه است و بخشی از سرمایه اجتماعی در اختیار و به دست نیروی انتظامی است. مردم شکل حاکمیت، اخلاق حاکمیت و تغییر در رفتار حاکمیت را در چهره نیروی انتظامی و برخورد آنها می‌بینند.
1442645348_img_1290
رئیس شورای تامین شهرستان آق قلا بیان داشت:امنیت معنای بسیار وسیعی دارد. البته تامین امنیت صرفا وظیفه نیروی انتظامی نیست. بخشی از آن را نیروی انتظامی به عهده دارد. یک بخش بزرگش را فرهنگ به عهده دارد. فرهنگ جامعه باید امنیت را بوجود بیاورد.

بالاترین مقام اجرایی دولت در شهرستان آق قلا گفت:اساس امنیت را تنها قدرت تامین نمی کند. اساس امنیت را حاکمیت قانون تامین می کند. باید حاکمیت قانون و اجرای قانون در کشور به صورت ارزش باشد و همه احساس کنند اگر به قانون عمل کردند این ارزش و به قانون عمل نکردن ضد ارزش است.
1442645325_img_1299
وی در ادامه تصریح کرد: پلیس باید مقتدر باشد و مهارت حرفه ای داشته باشد، پلیس باید دانش بنیان باشد. در واقع باید با تحقیق علمی و پژوهش باشد و اگر کار هم کرد بازخوردهایش را دوباره مورد پژوهش و بررسی قرار دهد. پلیس باید فعالیتش دانش بنیان و مجهز و مقتدر هم باشد. البته همه اصول اخلاقی، انسانی و جنبه های مختلف را مراعات کند. اقتدار، با ادب و تواضع منافات ندارد.
1442645394_img_1317
ایشان در پایان سخنان بیان داشت:وقتی شما با مردم مواجه می شوید، این طور در نظر بگیرد که نظام جمهوری اسلامی ایران و شما به عنوان نماینده نظام هستید؛ شما اخلاق و نحوه برخوردتان، نحوه تماس‌تان با مردم و چهره و کلامتان می تواند مبلغ نظام باشد/سایت فرمانداری آق قلا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست