• تاریخ: 2016-08-31
  • شناسه خبر: 20254
  • 461 بازدید

مردم آق قلا صرفه جویی را بهترین راه کار قطعی برق عنوان نمودند

ارکین نیوز-با صرفه‌جویی در مصرف برق می‌توانیم جلوی قطعی آن را گرفته و با این راه حق دیگران و خودمان ضایع نخواهد شد. استان گلستان و منطقه ترکمن‌صحرا با توجه به شرایط اقلیمی آن تابستان‌های بسیار گرمی دارد و امسال نیز نسبت ...

ارکین نیوز-با صرفه‌جویی در مصرف برق می‌توانیم جلوی قطعی آن را گرفته و با این راه حق دیگران و خودمان ضایع نخواهد شد.

استان گلستان و منطقه ترکمن‌صحرا با توجه به شرایط اقلیمی آن تابستان‌های بسیار گرمی دارد و امسال نیز نسبت به مدت مشابه در سال گذشته گرمای بیشتری احساس می‌شود.

در این فصل از گرما زندگی مردم در طول روز و شب با وسایل خنک‌کننده و سرمایشی گره‌خورده است و در ماشین و منزل و محل کار و… شاهد استفاده از این وسایل برای تحمل گرمای طاقت‌فرسا هستیم. این شرایط آب و هوایی باعث شده است تا استفاده از وسایل سرمایشی پرمصرف ازجمله کولرهای گازی در خانه‌ها و ادارات بالا رود و درنتیجه سرانه مصرفی برق را افزایش دهد.

ولی می‌بایست با صرفه‌جویی و اصلاح الگوی مصرف جلوی خاموشی و قطع برق را بگیریم. به‌عنوان‌مثال یکی از راهکارهای کاهش مصرف برق این است که درجه کولرگازی بین ۲۴ تا ۲۶ تنظیم کنیم و از به‌کارگیری وسایل پرمصرف در ساعات اوج بار(۱۳ الی ۱۷ و ۲۰ الی ۲۴) خودداری کنیم.

و یا اینکه در ترک منزل حتماً وسایل غیرضروری را خاموش‌کنیم. همچنین سرویس به‌موقع کولرهای گازی موجب افزایش بازدهی سرمایش و کاهش برق مصرفی و کاهش هزینه خواهد شد.
showimage (25)
به سراغ تنی چند از شهروندان آق‌قلا رفته تا نظر آن‌ها را نسبت به دمای هوا و راه‌کارهای جلوگیری از اتلاف انرژی و مصرف بهینه را جویا شویم.

مسعود دوگونچی یکی از شهروندان آق‌قلایی د رابطه لزوم صرفه‌جویی به خبرنگار راه اسپی دژ گفت : چند روزی است که هوا بسیار گرم شده است و به همین دلیل باعث شده تا قدر نعمت برق را بیشتر بدانیم. ما باید در مصرف برق صرفه‌جویی کنیم. راه‌های صرفه‌جویی در مصرف انرژی بسیار آسان است. راحت‌ترین راه ممکن کاهش چند درجه‌ای کولر، می‌توانیم تا حد زیادی در مصرف برق صرفه‌جویی کنیم.

قزل یکی دیگر از شهروندان فرهنگی است که در این رابطه به ما خبرنگار ما گفت : نعمت برق یکی از نعمت‌هایی است که تأثیر آن در این چندروزه به‌وضوح قابل‌مشاهده است. با صرفه‌جویی در مصرف برق می‌توانیم جلوی قطعی آن را گرفته و با این راه حق دیگران و خودمان ضایع نخواهد شد.
showimage (26)
وی افزود: از راه‌های صرفه‌جویی در مصرف انرژی چه در فصل گرم و سرد سال، دو جداره نمودن پنجره‌ها و توجه به برچسب انرژی نصب‌شده بر روی محصولات گرمایشی و سرمایشی در هنگام خرید است.

صحنه، یکی از کسبه آق‌قلا نیز در این خصوص به خبرنگار ما گفت : مشکل کمبود انرژی در بیشتر کشورهای جهان وجود دارد و کشور ما هم از این قاعده مستثنی نیست. به همین جهت همکاری و یاری خود شهروندان را در این خصوص می‌طلبد.

وی افزود: ما کسبه نیز می‌توانیم در این صرفه‌جویی کمک کنیم. من به‌شخصه فریزر نگهداری مواد غذایی را در ساعاتی از روز خاموش می‌کنم. چون فریزر به مدت یک روز سرمای خود را نگه می‌دارد و از طرفی به دلیل اینکه در طول روز درب آن را باز نمی‌کنم با مشکل خاصی مواجه نمی‌شوم.

باسط نظری یکی دیگر از شهروندان آق‌قلایی دراین‌باره به خبرنگار ما گفت : دمای هوا در این ماه به‌طور محسوسی بالا رفته است و بهتر است خردسالان و افراد مسن در ساعات گرم به خیابان نیایند زیرا که باعث گرمازدگی خواهند شد اما برای این‌که دچار مشکل کمبود انرژی نشویم باید در مصرف آن صرفه‌جویی کنیم این کار به‌سادگی با استفاده متناوب از کولر و پنکه مشکل حل خواهد شد. همچنین با تمیز نمودن فیلترهای کولرهای گازی و همچنین سرویس به‌موقع آن‌ها می‌توانیم علاوه بر کاهش مصرف، از سرمایش تولیدی بیشتری نیز استفاده کنیم.
showimage (27)
اسپی دؤ

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست