• تاریخ: 2015-10-03
  • شناسه خبر: 8935
  • 822 بازدید

مرجان نازقلیچی از صحرای ترکمن تا صحرای منا

ارکین نیوز-روزنامه شرق در شماره امروز خود در یادداشتی از فرماندار فقید شهرستان بندر ترکمن که در فاجعه منا جان باخت، یاد کرده است: فاجعه کشته‌شدن حجاج بیت‌الله‌الحرام در فاصله عید قربان تا عید غدیر، جامعه مسلمان و مردم ای ...

ارکین نیوز-روزنامه شرق در شماره امروز خود در یادداشتی از فرماندار فقید شهرستان بندر ترکمن که در فاجعه منا جان باخت، یاد کرده است: فاجعه کشته‌شدن حجاج بیت‌الله‌الحرام در فاصله عید قربان تا عید غدیر، جامعه مسلمان و مردم ایران را در غم بزرگ فرو برد.

این حادثه به‌عنوان دردی عمیق در ذهن و روح ملت به یاد خواهد ماند، گرچه همه این عزیزان و بزرگان در نزد خداوند و ملت ایران از جایگاه والایی برخوردار هستند و در جوار قرب الهی آرمیده‌اند و وظیفه داریم یاد و نام آنها را زنده نگه داریم.

لکن در میان همه، باید یادی هم داشته باشیم از خانم مرجان نازقلیچی، فرماندار شهرستان بندر ترکمن در استان گلستان که به‌عنوان معینه حجاج عازم این سفر معنوی شد و در این راه به حق‌تعالی پیوست، بانویی که با وجود شرایط سخت اجتماعی با قبول مسئولیت اجرائی با شجاعت و درایت پا به عرصه کار و تلاش و مدیریت در منطقه‌ای محروم یعنی ترکمن صحرا نهاد و با صبر و درایت و بردباری و اخلاق نیکو و مردم‌داری کم‌نظیر به امور اجرائی، سیاسی و اجتماعی این خطه از کشور پرداخت.

ابتدا در سال‌های دولت اصلاحات به‌عنوان بخشدار و پس از آن با فعالیت در نهادهای مدنی، ادامه مسیر داد و در دوره دولت تدبیر و امید با وجود مشکلات فراوان، مسئولیت فرمانداری را قبول کرد و با قامتی استوار و فداکارانه در این مسیر گام نهاد و اسباب افتخار و سربلندی برای زنان کشور شد و در منطقه‌ای محروم به خدمت و تلاش مشغول شد و در ادامه به‌عنوان معینه عازم حج شد و به کار امداد و یاری‌رسانی حجاج پرداخت و در روز عید قربان در حادثه منا مفقود و سپس در فهرست قربانیان اعلام شد.

ضمن قدرشناسی نسبت به زحمات این بانوی فداکار یاد و خاطره او را گرامی می‌داریم و برای ایشان از درگاه خداوند متعال علو درجات را آرزومندیم.

  • اکبری نودهی - 2015-10-05 در 8:12 ق.ظ

    سلام به مردم باصفای ترکمن صحرا،بنده مازندرانی هستم اما بخاطرشغلم چندسالی درمیان ترکمن هابودم ودورادور ازاین خانم شناخت داشتم ازشنیدن فوت ایشان عمیقا متاسف شدم.ایشان نماد صلابت وشجاعت شیرزنان ترکمن بودند. .خدارحمتش کنه.اکبری نودهی دبیرریاضی سابق منطقه ترکمن صحرا

    • خداوردی طعنه - 2015-10-05 در 8:42 ق.ظ

      باتشکر از آقای نودهی به خاطر ارادت خاصی که به منطقه ترکمن صحرا دارند .ماهم مثل شما از این ضایعه دردناک بسیار ناراحت واندوهگین هستیم.خداوند رحمت کند تمامی جان باختگان این حادثه دردناک را

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست