• تاریخ: 2016-01-15
 • شناسه خبر: 13269
 • 552 بازدید

مراوه تپه تنها شهر گلستان که هنوز بیمارستان ندارد

ارکین نیوز-مراوه تپه تنها شهرستان استان می باشد که هنوز بیمارستان ندارد و علی رغم وسعت زیاد و دوری از مراکز درمانی ، هنوز یک مرکز درمانی مجهز ندارد و بیماران این شهرستان برای درمان باید به شهرهای اطراف مراجعه نمانید. شهر ...

ارکین نیوز-مراوه تپه تنها شهرستان استان می باشد که هنوز بیمارستان ندارد و علی رغم وسعت زیاد و دوری از مراکز درمانی ، هنوز یک مرکز درمانی مجهز ندارد و بیماران این شهرستان برای درمان باید به شهرهای اطراف مراجعه نمانید.

شهرستان مراوه تپه شرقی ترین و یکی از نقاط محروم و مرزی استان گلستان است که از مهر ماه سال ۸۶ شهرستان شده و هنوز برخی امکانات ، دستگاه ها و ادارات مورد نیاز در این شهر راه اندازی نشده و مردم محروم این شهرستان با برخی مشکلات ابتدای دست و پنجه نرم می کند و مردم این شهر برای حل برخی از مشکلات و حتی برخی از امورات اداری خود باید به نزدیک ترین شهر یعنی کلاله که در ۱۰۰ کیلومتری این شهرستان قرار دارد بروند.
یکی از مهمترین این مشکلات که مستقیما با جان مردم این شهرستان ارتباط دارد مشکلات بهداشتی و درمانی است .
مراکز خدمات بهداشتی و درمانی از مهمترین کاربری های شهری است که به طور مستقیم در تأمین سلامت فرد و جامعه دخیل است و دسترسی سریع، به موقع و ارزان به این مراکز در هر جامعه، به خصوص در جوامع شهری اهمیت فوق العاده ای دارد.
مراوه تپه تنها شهرستان گلستان که هنوز بیمارستان ندارد
مراوه تپه تنها شهرستان استان گلستان می باشد که هنوز بیمارستان ندارد و علی رغم وسعت زیاد و دوری از مراکز درمانی ، هنوز یک مرکز درمانی مجهز ندارد و بیماران این شهرستان برای درمان باید به شهرهای اطراف مراجعه نمانید.
قزل یکی از شهروندان شهرستان مراوه تپه در تماس با اترک گفت: وقتی خبر افتتاح مرکز درمانی لقمان حکیم را شنیدیم خیلی خوشحال شدیم چرا که به ما گفتند که در این مرکز پزشکان متخصص هم خواهند آمد.
البته از حق نگذریم، پزشکان متخصص به این مرکز درمانی می آیند ولی خیلی دیر به مراوه تپه می رسند و عصر همان روز هم به شهر خودشان برمی گردند و هیچ دکتر متخصص در خود شهرستان باقی نمی ماند.
قزل گفت: از روستا اگر بخواهید به دکتر متخصص مراجعه کنیم، باید با بیمار به شهر آمده و حضوری وقت بگیری و گرنه به شما تلفنی وقت نمی دهند. تازه اگر حضوری بیایی ممکن است که دکتر هم برایش کاری پیش بیاید و یا پیش آمده باشد و این بار دکتر نباشد.
ابراهیم یکی دیگر از شهروندان هم در تماس با اترک گفت: مشکل درمانگاه و بیمارستان در شهرستان مراوه تپه، مشکل بزرگی است و مردم منطقه از نظر درمانی در وضعیت دشواری قرار دارند. چرا مسئولین فکری برای این مشکل مردم نمی کنند.
مرکز درمان بستر مراوه تپه ۲ پزشک متخصص و سه پزشک اطفال فعالیت می کنند
در راستای پیگیری مشکلات مردم در زمینه استفاده از خدمات تخصصی مرکز درمان بستر شهرستان مراوه تپه با دکتر ایمانی رئیس مرکز بهداشت شهرستان مراوه تپه گفتگو کردیم.
ایمانی در خصوص وضعیت پزشکان متخصص در شهرستان مراوه تپه گفت: هم اکنون در مرکز درمان بستر شهرستان مراوه تپه ۲ پزشک تخصص داخلی داریم که هر کدام در دو روز کاری در مرکز حضور دارند.
وی ادامه داد: سه پزشک نیز در زمینه اطفال و در مدت ۶ روز در مرکز حضور دارند و به ویزیت بیماران می پردازند.
ایمانی در خصوص شیوه ارجاع بیماران گفت: بیماران بر اساس ارجاع از مراکز روستایی کمترین هزینه را متحمل خواهند شد.
رئیس مرکز بهداشت مراوه تپه در خصوص مشکلات مردم روستایی برای نحوه ویزیت متخصصان گفت: پزشکان ما به علت اینکه از جای دیگر می آیند معمولا ساعت ۱۰ و نیم تا ۱۱ وارد محل کار می شوند و تا ساعت ۴ عصر در مرکز مشغول فعالیت هستند.
مراوه تپه مرکز درمانی تخصصی مستقل ندارد
ایمانی گفت: ما پزشک متخصص کم داریم و نیرویی هم که بخواهد وقتها را تنظیم کند نداریم.
وی افزود: مرکز درمانی ما به جهت اداری به عنوان مرکز شماره ۲ کلاله محسوب می شود و شهرستان مراوه تپه مرکز درمانی تخصصی مستقل ندارد.
ایمانی ادامه داد: در حال پیگیری مستقل کردن مرکز درمانی شهرستان مراوه تپه هستیم.
بیشترین جمعیت شهرستان مراوه تپه مربوط به روستا های این شهرستان می باشد و این شهر تا از نزدیک ترین شهری که مرکز درمانی تخصصی برخوردار است حدود ۱۰۰ کیلومتر فاصله دارد وبیمارانی که نیاز به خدمات رسانی تخصصی و حتی فوریت های پزشکی باید حتما به شهر های دیگر انتقال یابند .
یعنی اگر یکی از شهروندان براثر حادثه ای در این شهرستان مصدوم شود حتما باید فاصله ۱۰۰کیلومتری را برای رساندن بیمار به مرکز تخصصی را طی نمایند که این فاصله نیز گاها ممکن است در به بالا رفتن آمار تلفات موثر باشد و نیاز است مسئولین به این موضوع توجه ویژه در زمینه استقلال مرکز درمانی و ساخت بیمارستان در شهرستان مراوه تپه داشته باشند .
همچنین اقدام به دو مرحله برپایی بیمارستان صحرایی که به همت بسیج جامعه پزشکی با همکاری دیگر دستگاه ها در این شهرستان برپاشده است و روزانه ۲۵۰۰ نفر از اهالی این شهرستان در مدت ۳ روز برپایی بیمارستان معاینه شدند نشان از اهمیت این موضوع و همچنین کمبودهای موجود در این شهرستان دارد.اترک

 • ایوب - 2016-01-15 در 11:20 ق.ظ

  باسلام
  اینچه برون هم که یکی از شهرهای مرزی می باشد فاقد بیمارستان می باشد
  فقط یک درمانگاه داره که اونم فقط در ساعات اداری خدمات ارائه میده و بعد از ان تعطیل میباشد
  در روزهای تعطیل هم هیچ پزشک و یا پرستاری نیستش که به بیماران خدمات ارائه بده.
  بنظرم واقعا جای سوال داره…

 • محمد - 2016-01-15 در 1:29 ب.ظ

  عرضم به حضورتون که شهرستان گمیشان هم بیمارستان ندارن! فقط محض اطلاع بود

 • علی - 2016-01-15 در 1:52 ب.ظ

  سلام دوستان
  شهرستان شهیدپرور گمیشان هم متاسفانه بیمارستان ندارد.

 • بعض ها - 2016-01-15 در 8:17 ب.ظ

  محض اطلاعتون بگم اق قلا بیمارستان داره ولی درست به بیماراشون نمیرسن

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست