• تاریخ: 2015-12-07
  • شناسه خبر: 11494
  • 780 بازدید

مراسم گرامیداشت فرماندار فقید شهرستان ترکمن برگزار شد

ارکین نیوز – مراسم بزرگداشت خانم مرجان نازقلیچی فرماندار فقید شهرستان ترکمن از کشته‌شدگان حادثه منا با حضور معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور و مسئولان استانی درمسجد قبا بندرترکمن برگزار شد. به گزارش خبرگزاری تس ...

ارکین نیوز – مراسم بزرگداشت خانم مرجان نازقلیچی فرماندار فقید شهرستان ترکمن از کشته‌شدگان حادثه منا با حضور معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور و مسئولان استانی درمسجد قبا بندرترکمن برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرترکمن، مراسم بزرگداشت خانم مرجان نازقلیچی فرماندار فقید شهرستان ترکمن از کشته‌شدگان حادثه منا عصر امروز با حضور شهیندخت ملاوردی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور، آیت الله حسینی شاهرودی نماینده مردم گلستان در خبرگان رهبری،مدیران استانی، نظامی، انتظامی و شهرستانی در کنار علما و اقشار مختلف مردم در مسجد قبا شهرستان ترکمن برگزار شد.

استاندار گلستان در این مراسم اظهار کرد: مرحومه نازقلیچی به علت خدوم بودن به عنوان فرماندار شهرستان ترکمن انتخاب شد و ایشان می‌تواند به عنوان مدلی برای زنان ترکمن باشد.

حسن صادقلو انتخاب و مشایعت فرماندار بندرترکمن را خدایی دانست و تصریح کرد: مرحومه نازقلیچی شخصیتی آرام، منطقی، خدایی و پایبند به اصول نظام مقدس جمهوری اسلامی داشتند و با وجود همه مشکلات و سختی‌ها به عنوان فرماندار این شهر انتخاب شدند.

وی با اشاره به مهربانی، عاطفه و گذشت فرماندار شهرستان ترکمن یادآور شد: اگر چه امروز شخصیت بزرگی را از دست داده‌ایم اما بر این باوریم که چهره‌های بزرگ و خدومی هستند که راه ایشان را ادامه دهند.

استاندار گلستان با اشاره به خاطره عزیمت مرجان نازقلیچی به حج امسال خاطرنشان کرد: بارها و بارها ایشان درخواست عزیمت به حج امسال را داشتند اما تا لحظه آخر و بنا به مسئولیت خطیر وی، بنده موافق نبودم.

وی افزود: در جلسه‌ای ۲ روز مانده به اعزام حجاج چهره وی را ناراحت دیدم و برایشان نوشتم حال که شما اصرار به رفتن در راه خدا هستی برو اما بدان که اصرار بنده نیز برای خدا بوده و آنجا یادت نرود که ما را دعا کنید.

وی با اشاره به اینکه دولت آل سعود باید پاسخگوی جان باختن این حجاج باشد، گفت: براساس فقه و شرع اسلامی اگر مسافر خدا در سرزمین خداوند جان ببازد آن دولت موظف به پاسخگویی است اما متاسفانه دولت عربستان سعودی از این پاسخگویی طفره می‌رود.

مرحوم مرجان نازقلیچی سومین فرماندار زن پس از پیروزی انقلاب اسلامی و نخستین فرماندار زن استان گلستان بود که در حادثه منا در حج امسال جان خود را از دست داد و رئیس سازمان حج و زیارت کشور چندی پیش خبر دفن شدن پیکر وی در مکه را به خانواده وی اعلام کرد.

امسال از استان گلستان حدود یک‌هزار و ۸۰۰ زائر در قالب ۱۳ کاروان عازم مکه مکرمه شده بودند که در فاجعه منا ۴۹ نفر آنان به لقاءالله پیوستند.
عکس از گروه تلگرامی ارکین

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست