• تاریخ: 2016-09-22
  • شناسه خبر: 20610
  • 398 بازدید

مراسم فارغ التحصیلی طلاب اهل سنت نعمانی گمیشان برگزار شد

ارکین نیوز- مراسم فارغ التحصیلی ۱۲ نفر از طلاب مدرسه علوم دینی نعمانی گمیشان با حضور آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان و افزایش اعتبارات عمرانی شهرستان گنبدکاووس از مهم ترین اخبار استان گلستان است. به گزارش روا ...

ارکین نیوز- مراسم فارغ التحصیلی ۱۲ نفر از طلاب مدرسه علوم دینی نعمانی گمیشان با حضور آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان و افزایش اعتبارات عمرانی شهرستان گنبدکاووس از مهم ترین اخبار استان گلستان است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در گلستان، آیت الله سید کاظم نورمفیدی با اشاره به حدیثی از صحیح بخاری، اظهار داشت: نبی مکرم اسلام حضرت محمد (ص) می‌فرماید که همه انسان‌ها در برابر اعمال و رفتار خود نسبت به جامعه و خودشان مسئول هستند.

وی افزود: در خانواده، مردان و زنان نسبت به دین الهی , رفتار و کردار , آبروی خود و فرزندانشان مسئولیت دارند و باید مراقب و محافظ یکدیگر باشند.

آیت الله نورمفیدی تصریح کرد: علماء، وارثان انبیاء هستند و مسئولیت علماء از سایر طبقات جامعه سنگین‌ تر است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان تصریح کرد: همان‌گونه که پیامبر(ص) نسبت به ایمان مردم، اعتقاد مردم و روابط اجتماعی مردم مسئولیت داشت و پاسخگو بود، علماء نیز نسبت به جامعه خود و فرهنگ اسلامی آن مسئولند و باید به شیوه‌ای شایسته، در برای تبلیغ و ترویج دین مبین اسلام کوشا باشند.

وی افزود: مرزبانی از دین اسلام و مسئولیت در قبال آن به زبان و گفتار نیست، بلکه باید علما و روحانیون، عامل به گفته‌های خود بوده و مردم در جامعه از اخلاق و رفتار و منش اسلامی آنان درس بگیرند.

آیت الله نورمفیدی گفت: همان‌گونه که پزشکان، طبیب جسم انسان‌ها هستند و به درمان بیماری‌های جسمی می پردازند، علما و روحانیون نیز در حقیقت طبیبان روح و دین مردم هستند.

وی افزود: پیامبر نور و رحمت (ص) نیز طبیب روح و دین جامعه بود، اما طبیبی که خودش به دنبال رفع بیماری از جامعه خویش تلاش می‌کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در گلستان اظهار داشت: متاسفانه دشمنان اسلام و دین به دنبال منحرف کردن جوانان از مسیر دینی هستند و از طریق فضای مجازی و شبکه‌های اینترنتی، برای نسل جوان جامعه دام پهن می‌کنند که وظیفه علمای دینی است که با روشنگری و ترویج اسلام ناب محمدی، نقشه‌های مستکبران را نقش برآب کنند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست