• تاریخ: 2017-04-05
  • شناسه خبر: 22633
  • 320 بازدید

مراسم بزرگداشت مختومقلی ۹ اردیبهشت ماه در گمیشان برگزار می شود

ارکین نیوز-فرماندار گمیشان در اولین جلسه هماهنگی بزرگداشت شاعر و عارف نامی ترکمن مختومقلی فراغی اظهار داشت: مختومقلی فراغی مسائل ریز و درشت جامعه را به خوبی در اشعار خود بیان کرده است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرماندا ...

ارکین نیوز-فرماندار گمیشان در اولین جلسه هماهنگی بزرگداشت شاعر و عارف نامی ترکمن مختومقلی فراغی اظهار داشت: مختومقلی فراغی مسائل ریز و درشت جامعه را به خوبی در اشعار خود بیان کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری؛ “امیرشیر توماج” فرماندار گمیشان در این جلسه با اشاره به اشعار مختومقلی فراغی بیان داشت: وحدت و اتحاد بین مسلمانان، نگاه ویژه به اهل بیت، نوع دوستی و ارتباط با جامعه به خوبی در اشعار این شاعر و عارف بزرگ توصیف شده است.

وی افزود: غنی سازی و ترویج فرهنگ ایرانی – اسلامی و شناساندن و تجلیل از نامداران عرصه فرهنگی کشور یکی از اولویت های مسئولان است.

توماج با تاکید بر این موضوع که تفکرات مختومقلی فراغی باید باید به خوبی ترویج شود، اذعان داشت: در این مراسمات لازم است شخصیت و اندیشه مختومقلی فراغی ترویج داده شود.

فرماندار گمیشان در این جلسه بر مردمی برگزار شدن و اطلاع رسانی مراسم تاکید کرد.

مختومقلی شاعری آزاده و مردمی است که در اشعار خود از خواستها، آرزوها و غم و شادی مردم سخن گفته و نصایح او ساده، شیرین و دلسوزانه است.

لازم به ذکر است مراسم بزرگداشت عارف و شاعر شهیر ترکمن مختومقلی فراغی ۹ اردیبهشت ماه در شهرستان گمیشان برگزار خواهد شد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست