• تاریخ: 2016-10-12
  • شناسه خبر: 20894
  • 253 بازدید

آخوندسن سبلی : جایگاه والای امام حسین(ع) در بین اهل سنت به‌خوبی شناخته‌ شده است

ارکین نیوز-مدیر حوزه علمیه پیرواش سفلی آق‌قلا گفت : جایگاه والای امام حسین (ع) در بین اهل سنت به‌خوبی شناخته‌شده است به همین دلیل است که در جای‌جای ترکمن‌صحرا در روزهای محرم و عاشورا مردم به ختم قرآن ،صدقه دادن و اعمال د ...

ارکین نیوز-مدیر حوزه علمیه پیرواش سفلی آق‌قلا گفت : جایگاه والای امام حسین (ع) در بین اهل سنت به‌خوبی شناخته‌شده است به همین دلیل است که در جای‌جای ترکمن‌صحرا در روزهای محرم و عاشورا مردم به ختم قرآن ،صدقه دادن و اعمال دینی مشغول می‌شوند.

حاج احمد آخوند سن سبلی مدیر اهل سنت حوزه علمیه پیرواش سفلی آق‌قلا درباره محرم و امام حسین(ع) به خبرنگار ما گفت: امام حسن(ع) و امام حسین (ع) هردو نوه گرامی پیامبر بزرگ اسلام هستند و بنا بر روایات معتبر شیعه و سنی پیامبر اسلام آن دو بزرگوار را سید و سالار جوانان بهشتی نامیدند.

وی افزود : شهید در لغت به معنای کسی است که در راه اسلام و دین جان خود را نثار می‌کند. امام حسین(ع) نیز به معنای واقعی در راه دین و اسلام به شهادت رسیدند. به همین دلیل سید و سالار شهیدان برازنده و مناسب این بزرگوار است.

آخوند سن سبلی ادامه داد : همین موضوع نشان‌دهنده گوشه‌ای از جایگاه والای امام حسین (ع) است و این جایگاه در بین اهل سنت به‌خوبی شناخته‌شده است به همین دلیل است که در جای‌جای ترکمن‌صحرا در روزهای محرم و عاشورا مردم به ختم قرآن ،صدقه دادن و اعمال دینی مشغول می‌شوند.

مدیر اهل سنت حوزه علمیه روستای پیرواش سفلی آق‌قلا خاطرنشان کرد : با اطمینان خاطر می‌توان گفت فقط نوع ابراز ارادت شیعیان و اهل سنت متفاوت است و جایگاه و شخصیت امام حسین (ع) بر همگان آشکار و واضح است/اسپی دژ

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست