• تاریخ: 2017-01-07
  • شناسه خبر: 21937
  • 327 بازدید

مدیرکل روستایی و شوراهای استانداری گلستان: ۴ پروژه بزرگ گردشگری در روستاهای استان گلستان اجرا می‌شود

ارکین نیوز-مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان گفت: ۴ پروژه گردشگری برای ۴ روستای استان در نظر گرفته شده و برای هر کدام از آنها ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است. علی نصیبی در نشست بخشداران گلستان ا ...

ارکین نیوز-مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان گفت: ۴ پروژه گردشگری برای ۴ روستای استان در نظر گرفته شده و برای هر کدام از آنها ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

علی نصیبی در نشست بخشداران گلستان اقتصاد روستا را مسئله‌ای پراهمیت دانست و اظهار داشت: با درخواست رئیس جمهوری از مقام معظم رهبری و با توجه ایشان و مصوبه مجلس شورای اسلامی ۱٫۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی از طریق پست و بانک و بانک کشاورزی به توسعه روستاها اختصاص خواهد یافت و ما به دنبال ارائه این تسهیلات به روستاها با کمک بخشداری‌ها و فرمانداری‌ها هستیم.

وی با تاکید بر اهمیت شناسایی فرصت‌های اقتصادی روستاها توسط بخشداران، تصریح کرد: براساس تفاهمات انجام شده، به طرح‌های مجوز دار ارائه شده از سوی یک یا چند دهیاری، ۳ برابر بودجه مصوب سال گذشته آنان از سوی پست بانک، تسهیلات ارائه می‌شود.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان با اشاره به اهمیت طرح های گردشگری در استان، گفت: ۴ پروژه گردشگری برای ۴ روستای استان در نظر گرفته شده و مقرر شده برای ارتقاء زیرساخت‌های هر کدام از آنها ۱۰۰ میلیون تومان هزینه شود که در هفته‌های آینده این بودجه تخصیص خواهد یافت.

وی درباره اعتبارات بانک سینا که برای توسعه کارآفرینی در روستاها اختصاص داده شده، یادآور شد: تاکنون به میزان۲۰ میلیارد تومان از سوی استان طرح‌هایی ارائه شده و ما آمادگی جذب ۲۰ میلیارد های دوم و سوم را داریم و بخشداران باید با ترغیب دهیاران و روستائیان طرح های اقتصادی خود را ارائه کنند.

مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری گلستان بودجه جاری دهیاری‌ها را بالا دانست و اظهار کرد: باید در روستاها به دنبال اقدامات درآمدزا باشیم چرا که افزایش درآمد روستایی سبب افزایش سرانه روستایی استان می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار هم در این جلسه اظهار کرد: آنچه سبب تثبیت جمعیت روستایی، کاهش حاشیه نشینی و کاهش معضلات می شود ایجاد شرایط پایدار اقتصادی در روستاها و انگیزه ماندن در روستا برای روستائیان است/روابط عمومی استانداری گلستان

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست