• تاریخ: 2016-01-04
  • شناسه خبر: 12754
  • 553 بازدید

مدیرکل راه آهن شمال شرق  ۲  : وحدت عامل همبستگی و پیوند امت‌هاست

ارکین نیوز – رحمت ا… میرزاعلی-به مناسبت گرامیداشت هفته وحدت میلاد خاتم الانبیاء حضرت محمد (ص ) و فرخنده زادروز موسس مذهب شیعه ، امام جعفر صادق ( ع )  مراسمی با حضورمدیر کل و مسئولین ، روسا و کارکنان ، پرسنل و ...

ارکین نیوز – رحمت ا… میرزاعلی-به مناسبت گرامیداشت هفته وحدت میلاد خاتم الانبیاء حضرت محمد (ص ) و فرخنده زادروز موسس مذهب شیعه ، امام جعفر صادق ( ع )  مراسمی با حضورمدیر کل و مسئولین ، روسا و کارکنان ، پرسنل و خانواده شهدا ، ایثارگران و جانبازان در محل ایستگاه این اداره کل برگزار گردید.

مدیر کل راه آهن شمال شرق ۲ ضمن تبریک هفته حمل و نقل به تلاشگران عرصه راه و شهرسازی از جمله فعالان و خدمتگزاران حمل و نقل و هفته وحدت و میلاد حضرت رسول اکرم و خجسته میلاد امام جعفر صادق ( ع ) گفت : وحدت عامل همبستگی و پیوند امت‌هاست

محمد رضا قربانی افزود : همه مسلمانان باید با الگوگیری از رفتار پیامبر(ص) برای وحدت و هم‌دلی تلاش نمایند و استان گلستان نیز با وجود اقوام مختلف و رنگین کمان اقوام در صلح و صفا و با برادری و صمیمیت در کنار همدیگر زندگی خوبی را دارند و این نماینگر وحدت اسلامی است.

وی به  حماسه ۹ دی نیز اشاره و خنانی بیان داشت و اظهار داشت: ۹ دی ماه روز بصیرت ومیثاق امت با ولایت است و روزی است که در تاریخ ماندگار شد و اینها توطئه دشمنان اسلام محمدی است که بارها با حربه های گوناگون سعی در از بین بردن اسلام و اندیشه های ناب محمدی (ص) هستند ولی هوشیاری ، بصیرت و وحدت مسلمانان و مردم ایران اسلامی ما همیشه  نقشه های آنان را نقش بر آب می کند.

مدیر کل راه آهن شمال شرق ۲ با اشاره به افتتاحیه اداره کل راه آهن شمال شرق ۲ و مسیر ترانزیتی توسط روسای جمهوری ۳ کشور ایران ، ترکمنستان و قزاقستان به اقدامات در حال انجام این اداره کل اشاره و افزود : وجود خطوط ریلی مناسب در حوزه شرقی دریای خزرپتانسیل مناسبی است که منافع اقتصادی استان گلستان را متحول خواهد کرد و ایجاد بندر خشک در آینده ای نزدیک باعت ورود هیات و شرکتهای های تجاری داخلی و خارجی و همچنین کشورهای روسیه – قزاقستان و ترکمنستان و آسیای میانه به کشور خواهد شد .

مهندس قربانی به حمل و نقل سبز ، بریکردن محور شمال و  کاهش تلفات در استفاده مردم کشورمان از خطوط ریلی را  ۱ به ۷ دانست و به زیرساختهای خطوط ریلی در جابجایی بارنیز  پرداخت و ادامه داد: راه آهن جمهوری اسلامی ایران  به منظور ایجاد فضای رقابتی و همچنین سوق دادن مشتریان به بخش ریلی با همکاری راه آهن کشور های ترکمنستان و قزاقستان نسبت به پیشنهاد تعرفه یکسان اقداماتی انجام که این موضوع نهایتا در اجلاس سه جانبه مطرح و مورد تصویب سه کشور قرارا گرفت این در حالیست که با اجرایی شدن این موضوع میزان حمل و نقل ریلی این حوزه بسیار افزایش خواهد یافت بطوریکه راه آهن قزاقستان اعلام نموده میزان بارترانزیتی در سال ۹۵ به میزان  ۵/۲ میلیون تن می باشد که به کشور های حاشیه خلیج فارس صادر خواهد شد.

وی  به برنامه های آتی این اداره کل اشاره واظهار داشت : یکی از مهم ترین برنامه ما پروژه بازسازی کارخانجات تعمیرات اساسی واگن ایستگاه راه آهن بندرترکمن می باشد و در کنار آن نیز برخی از پروژه های عمرانی دیگر نیز مد نظر داریم و موافقت های لازم دریافت و در آینده ای نزدیک شاهد افتتاح آنها خواهیم بود . حجت الاسلام سید مجید میر هاشمی  امام جماعت و رئیس  پلیس اداره کل راه آهن شمال شرق ۲ سخنانی پیرامون وحدت بیان داشتند .

در ادامه این مراسم از خانواده معظم شهدا ، جانبازان ، ایثار گران و تلاشگران اداره کل راه آهن شمال شرق ۲ تقدیر وتشکرصورت پذیرفت و در پایان این مراسم از مدعوین و حاضرین در این مراسم باشکوه پذیرایی انجام گرفت.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست