• تاریخ: 2015-11-21
  • شناسه خبر: 10856
  • 425 بازدید

محرومیت‌زدایی آق‌قلا با ایجاد بندر خشک اینچه‌برون

ارکین نیوز – مدیرکل راه‌آهن شمالشرق(۲) از ایجاد بندر خشک اینچه‌برون با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان خبر داد. محمدرضا قربانی در نشست با معاون توسعه مدیریت و منابع راه‌آهن جمهوری اسلامی گفت: راه‌آهن شمال شرق ۲ ی ...

ارکین نیوز – مدیرکل راه‌آهن شمالشرق(۲) از ایجاد بندر خشک اینچه‌برون با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان خبر داد.
محمدرضا قربانی در نشست با معاون توسعه مدیریت و منابع راه‌آهن جمهوری اسلامی گفت: راه‌آهن شمال شرق ۲ یکی از خطوط راه‌آهن‌های مهم شبکه ریلی کشور و منطقه اینچه‌برون نیز قلب ورود تجار و سرمایه‌گذاران به ایران و نقطه تلاقی صادرات و واردات کالا به کشورهای ترکمنستان، قزاقستان و آسیای میانه است.
وی ادامه داد: مساحتی بالغ بر ۸۰۰ هکتار برای ایجاد این بندر خشک در نظر گرفته شده و با توجه به تحویل زمین مورد نظر در حال حاضر عملیات زیرسازی آن به زودی آغاز خواهد شد.
وی افزود: کریدور شمال – جنوب و پایانه مرزی اینچه‌برون دروازه‌ای به سوی کشورهای همسایه است. مدیرکل راه‌آهن شمالشرق ۲ در ادامه با اشاره به پروژه احداث خط دوم بندر گز به ایستگاه سبز دشت گفت: به منظور رفاه مسافران و به دلیل فرسودگی خطوط قدیم نیازمند ایجاد خطوط جدید هستیم و برای احداث این خط به طول ۳۵ کیلومتر اعتباری بالغ بر ۹۰۰ میلیارد ریال پیش‌بینی شده که در حال حاضر پیشرفت فیزیکی آن به بیش از ۳۰ درصد می‌رسد.
کیهان

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست