• تاریخ: 2016-01-31
  • شناسه خبر: 14020
  • 455 بازدید

مجرم فضای مجازی در گنبد دستگیر شد

ارکین نیوز – فرمانده انتظامی گنبدکاووس گفت: عامل انتشار تصویر غیرواقعی یکی از شهروندان که در فضای مجازی منتشر شده بود، دستگیر شد. به گزارش هیرکان خبر؛ سرهنگ محمدعلی عسگری در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی دریافت یک ...

ارکین نیوز – فرمانده انتظامی گنبدکاووس گفت: عامل انتشار تصویر غیرواقعی یکی از شهروندان که در فضای مجازی منتشر شده بود، دستگیر شد.

به گزارش هیرکان خبر؛ سرهنگ محمدعلی عسگری در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی دریافت یک فقره پرونده قضائی از سوی پلیس فتا شهرستان، مبنی بر شکایت فردی گواه بر انتشار تصویر غیر واقعی و فتوشاپ شده شخصی وی به همراه مطالب کذب در شبکه های اجتماعی مجازی، تحقیقات کارشناسان پلیس برای شناسایی و دستگیری متهم آغاز شد.

وی گفت: طی بررسی های فنی و تخصصی، ماموران این یگان موفق به شناسایی متهم شده و وی برای انجام تحقیقات تکمیلی به پلیس فتا فراخوانده شد.

محمدعلی عسگری بیان کرد: متهم ۲۰ ساله که از دوستان صمیمی شاکی بود، در ابتدا منکر هرگونه عمل مجرمانه شد اما با قرارگرفتن در برابر مستندات، راهی جز اعتراف برای او باقی نماند.

فرمانده انتظامی گنبدکاووس گفت: متهم در اعترافات خود بیان کرد که چند روز پیش به همراه شاکی و یک از دوستانش به کافی شاپ در سطح شهر رفت و در آنجا عکس سلفی با یکدیگر گرفتند. او با استفاده از نرم افزار فتوشاپ عکس شاکی را در کنار فرد دیگری قرار داد و به دلیل سرگرمی و شوخی با وی آن را در شبکه های اجتماعی منتشر کرد و از جرم بودن این کار اطلاعی نداشته و هم اکنون از این کار خود پشیمان است.

عسگری در پایان ضمن هشدار به افراد سودجو و فرصت طلب در فضای مجازی که باعث هتک حیثیت افراد می شود، خاطرنشان کرد: مراقب رفتار خود در فضای مجازی باشید که هیچ حرکتی در فضای مجازی از چشمان تیزبین پلیس پنهان نخواهند ماند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست