• تاریخ: 2015-11-13
  • شناسه خبر: 10447
  • 654 بازدید

متن کامل سخنان یاسر کر در حضور آیت ا… نور مفیدی

ارکین نیوز – یاسر کر مشاور جوان فرمانداری شهرستان ترکمن و از فعالان اجتماعی در نشست اخبر جوانان استان گلستان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان دغدغه های و مطالبات نسل جوان ترکمن را بیان داشتند که با اس ...

ارکین نیوز – یاسر کر مشاور جوان فرمانداری شهرستان ترکمن و از فعالان اجتماعی در نشست اخبر جوانان استان گلستان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه گرگان دغدغه های و مطالبات نسل جوان ترکمن را بیان داشتند که با استقبال شرکت کنندگان مواجه شد .
سایت خبری ارکین نیوز متن کامل سخنرانی ایشان بدون دخل و تصرف به شرح ذیل ر منتشر می کند :
ضمن عرض ادب و احترام، خوشحالم که فرصتی فراهم شده که با جمعی از جوانان پویای سراسر استان گلستان، در محضر حضرت آیت الله نورمفیدی نماینده محترم ولی فقیه در استان باشیم
باتوجه به فرصت محدودی که در اختیارم گذاشته شده و به لحاظ اینکه به نمایندگی از مشاوران جوان فرمانداریها در نشست امروز سخن می گویم بدون فوت وقت به سراغ اصل مطلب می روم
حضرت آیت الله نورمفیدی، مشاوران جوان فرمانداری ها در شهرستان های مختلف هر چند با برخی موانع و عدم بهره مندی از بودجه و اعتبار، بصورت داوطلبانه و افتخاری تلاش می کنند اما به سهم خود سعی می کنند در جهت افزایش مشارکت اجتماعی جوانان و ارتباط هر چه بیشتر دولت با جوانان، چه جوانان شاغل در ادارات و چه فعالان جوان غیردولتی تلاش کنند که در این راستا اتاق فکر، شورای مشورتی جوانان، حوزه مشاور جوان ادارات، کمیته ها و کارگروه های تخصصی با حضور جوانان پویا و صاحبنظر فعال شده و سعی می کنیم به سهم خود فارغ از شعار و گلیشه زمینه مشارکت جوانان در موضوعات مختلف را فراهم کنیم.
طی ماه های گذشته دوستان ما برنامه های مختلف ابتکاری برگزار کردند که از بیان آنها می گذرم و فقط به نمایندگی از دوستان عرض می کنم که مشاوران جوان فرمانداری ها در شهرستان ها با برنامه ریزی حوزه مشاور جوان استانداری، همایش توسعه شهرستان بر پایه ایده های جوانان را تا پایان سال برگزار میکنند.
حضرت آیت الله نورمفیدی با توجه به اینکه بخش اعظم جمعیت گلستان را جوانان تشکیل می دهند و جوانان امروز عمدتا از تحصیلات تکمیلی برخوردارند و در موضوعات مختلف صاحبنظر هستند، مشارکت این جوانان می تواند روند توسعه استان را تسریع ببخشد.
مبحث دوم: حضرت آیت الله نورمفیدی، جنابعالی باتفاق استاندار محترم پس از حادثه دلخراش منا جهت تسلی خاطر و دلجویی با خانواده های جانباختگان ملاقات داشته اید. یادمان باشد یکی از مفقودین این حادثه فرماندار محبوب شهرستان ترکمن خانم نازقلیچی می باشد. که به جد می توان گفت در اوج ناامیدی هنوز امیدوار هستیم که این نمونه توانمندی های زنان استان گلستان زنده بازگردد.
باتوجه به اینکه خانم نازقلیچی ارادت فراوانی به حضرتعالی داشتند و از طرف دیگر حمایت های جنابعالی نیز چه در طی انتصاب و چه بعد از آن را شاهد بودیم مبحثی را مطرح می کنم و آن اینکه یکی از دغدغه های مشترک شما، همچنین استاندار محترم و خانم فرماندار بحث توسعه گردشگری جزیره آشوراده بندرترکمن بود که جناب آقای دکتر روحانی رئیس جمهور محترم دولت تدبیر و امید نیز طی سفر به استان این موضوع را اعلام و چندی پیش نیز معاون اول رئیس جمهور در سفر به استان بر اجرایی شدن سریع آن تاکید کردند.
جناب حضرت آیت الله نورمفیدی پیرامون این موضوع به جد خواستار پیگیری این دغدغه مشترک از سوی شما و استاندار محترم که می تواند باعث تحول در گردشگری استان و اشتغال تعداد زیادی از جوانان گلستانی شود را هستیم.
من بعنوان یکی از جوانان بومی شهرستان ترکمن و یک جوان گلستانی که هم دغدغه محیط زیستی دارم اعلام می کنم برخی از مسائلی که مطرح شده پیرامون جزیره آشوراده تنها جنبه تاخیری برای این موضوع داشته است. خوشبختانه محیط زیست استان گلستان حمایت های لازم را دارد ضمن اینکه گفتنی است نه تنها مردم بندرترکمن بلکه تمام مردم استان گلستان پیگیر اجرایی شدن این مصوبه هستند و امیدوار هستیم که شما نیز همچنان تاکیدات و پیگیری های خودتان را داشته باشید.
در پایان ضمن ابراز مسرت از آغاز پروژه های اساسی در استان همچون منطقه آزاد، کارخانه فولاد، شهرک متالوژی، شهرک اترک، اتصال راه آهن گلستان به آسیای میانه که اجرای هر یک از آنها می تواند باعث تحول در استان شود از شما خواهشمندم با توجه به رویکرد و نگاه توسعه محورتان و با توجه به جایگاه کشوری تان همچنان حامی مسئولین در اجرایی شدن پروژه های بزرگ و تحول آفرین در استان گلستان و بهره مندی بیش از پیش این استان از توسعه ای که استحقاقش را دارد باشید
یک جمله ترکمنی و تمام:
آیت الله نورمفیدی گلستان ایلنگ وحدت شیعه و سنینگ منادیسی سن، یاشینگ اوژوک بولسن کیفینگ کوک بولسن
والسلام علیکم و رحمه الله

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست