• تاریخ: 2015-11-18
  • شناسه خبر: 10748
  • 1,235 بازدید

ماموران مرزبانی از خروج ۶۵۰ راس گوسفند به ترکمنستان جلوگیری کردند

ارکین نیوز – فرمانده هنگ مرزی اترک استان گلستان اعلام کرد: ماموران مرزبانی پاسگاه مرزی دادلی غزنین شهرستان مراوه تپه در حین انجام گشت شبانه با توقیف ۶۵۰ راس گوسفند که که در حال خروج از مرز به سمت کشور ترکمنستان بود ...

ارکین نیوز – فرمانده هنگ مرزی اترک استان گلستان اعلام کرد: ماموران مرزبانی پاسگاه مرزی دادلی غزنین شهرستان مراوه تپه در حین انجام گشت شبانه با توقیف ۶۵۰ راس گوسفند که که در حال خروج از مرز به سمت کشور ترکمنستان بودند، از ورود احشام به خاک کشور همسایه ممانعت کردند.

به گزارش گلستان شرق؛ سرهنگ علی احمدزاده روز چهارشنبه با اعلام این مطلب گفت: دو نفر چوپان همراه این گله که ۱۷ و ۲۰ ساله و از عشایر کرد خراسان شمالی بودند نیز دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به پاسگاه مرزی هدایت شدند.
وی افزود: با دستور قضایی گله گوسفند تحویل مالکین آن شد و چوپان های همراه گله نیز با پرداخت جریمه نقدی آزاد شدند.
مرزبان درجه یک و فرمانده هنگ مرزی اترک از دستگیر چهار شکارچی غیرمجاز در تالاب های بین المللی آلما گل و آجی گل که علاوه بر شکار بدون مجوز در فصل شکار ممنوع، حریم هفت کیلومتری ممنوعیت شکار در نقاط مرزی را نیز نقض کرده بودند خبر داد.
وی افزود: از این افراد به همراه سلاح های شکاری ۵۰ تیر فشنگ و نیز لاشه یک قطعه پرنده از نوع پرلا کشف و ضبط و به همراه مستندات لازم به مرجع قضایی معرفی شدند.
سرهنگ احمدزاده از دستگیری دونفر که با نقض حریم مرزی در حوالی روستای مرزی قیزلر، در فاصله ۲۰۰متری نقطه صفر مرزی حضور یافته بودند، خبر داد.
وی افزود: این دونفر که از اهالی روستای گدم آباد در نزدیکی گنبد بودند، در حال تصوریر برداری از منطقه مرزی که اقدامی غیر قانونی است، مشاهده و دستگیر شدند و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی افزود: در روستای مرزی کرند نیز در بازرسی از هفت باب منزل مسکونی که با رعایت موازین شرعی و قانونی توسط ماموران پاسگاه قضایی این روستا انجام شد، تعداد هشت دستگاه دیش ماهواره و ۱۱ دستگاه LNB را کشف و ضبط کردند و در این ارتباط هفت نفر دستگیر و به مرجع قضایی معرفی شدند.
هنگ مرزی اترک که مقر آن در شهرستان گنبدکاووس مستقر است، مسئولیت حراست از مرزهای خاکی ایران با جمهوری ترکمنستان به طول حدود ۳۵۰ کیلومتر را برعهده دارد و مرزبانی درجه یک محسوب می شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست