• تاریخ: 2015-10-06
  • شناسه خبر: 9078
  • 615 بازدید

ماجرای سفر حج مرجان نازقلچی از زبان استاندار

ارکین نیوز-استاندار گلستان با تجلیل از مرجان نازقلچی فرماندار فقید بندرترکمن که در فاجعه منا به رحمت خدا رفت، گفت: در ابتدا به سبب حساسیت کارها با مرخصی ایشان موافق نبودم اما پس از اینکه روحیه و ناراحتی ایشان را در یکی ا ...

ارکین نیوز-استاندار گلستان با تجلیل از مرجان نازقلچی فرماندار فقید بندرترکمن که در فاجعه منا به رحمت خدا رفت، گفت: در ابتدا به سبب حساسیت کارها با مرخصی ایشان موافق نبودم اما پس از اینکه روحیه و ناراحتی ایشان را در یکی از جلسات دیدم همانجا طی یادداشتی اجازه آن را صادر کردم.

حسن صادقلو روز دوشنبه در آیین تشییع چهار تن از جان باختگان حادثه منا در بندر ترکمن ضمن عرض تسلیت به مردم عزادار این شهرستان اظهار داشت: خانم نازقلچی به دفعات از من اجازه خواست تا با مرخصی و به حج رفتن ایشان موافقت کنم اما قبول نکردم، حتی چند واسطه آورد بازهم قبول نکردم اما در یکی از آخرین جلسات دیدم که چهره ایشان غمبار است و در همان جلسه یادداشتی به وی دادم و نوشتم حالا که قلبت برای خداست برو ولی ما را هم دعا کن و این یادداشت هم اکنون پیش همسر وی به یادگار مانده است.

استاندار گلستان از نازقلچی به عنوان همسر و مادری مهربان برای خانواده و مدیری پرتلاش و دلسوز برای مردم بندر ترکمن یاد کرد و ابراز داشت: یاد و خاطرات خوب ایشان برای همیشه نزد مردم بندرترکمن جاودان خواهد ماند.

استاندار گلستان در ادامه با بیان اینکه حادثه منا چیزی جزء فقدان مدیریت نبود، گفت: بی تدبیری در فاجعه منا دل مسلمانان و دنیای اسلام را به درد آورد.

صادقلو با تصریح بر اینکه حجاج ما مهمان خدا بودند اما با بی کفایتی حرمت آنها حفظ نشد، اضافه کرد: در عین حال جهان استکبار مدتهاست به دلیل وحشت و نگرانی از وحدت مسلمین قصد آسیب رساندن به اسلام را دارد که باید هوشیار باشیم در درون ما جدایی نیاندازند.

استاندار گلستان تکریم جان باختگان فاجعه منا و نیز سرکشی به خانواده آنان را مورد تاکید قرار دارد و خاطرنشان کرد: این مهم توصیه رهبری و رییس جمهور نیز هست.

در مراسم تشییع پیکر چهار تن از حجاج گلستانی جان باخته در فاجعه منا با حضور افزون بر پنج هزار نفر از اقشار مختلف شیعه و سنی بندر ترکمن، نماینده شهرستان های غرب استان گلستان در مجلس شورای اسلامی، ائمه جمعه شیعه و سنی و مسوولان استانی و شهرستانی نیز حضور داشتند.
ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست