• تاریخ: 2015-12-24
  • شناسه خبر: 12309
  • 409 بازدید

قطع دوماهه ارتباط مشترکین تلفن ثابت اهالی گدم آباد گنبد

ارکین نیوز-تعدادی از اهالی روستای گدم آباد گنبدکاووس در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن گله مندی از مشکل به وجود آمده بین دو دستگاه اجرایی، خواستار برقراری ارتباط خطوط تلفن ثابت اهالی این روستا شدند. این عده از اهالی روستا ...

ارکین نیوز-تعدادی از اهالی روستای گدم آباد گنبدکاووس در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن گله مندی از مشکل به وجود آمده بین دو دستگاه اجرایی، خواستار برقراری ارتباط خطوط تلفن ثابت اهالی این روستا شدند.
این عده از اهالی روستای گدم آباد از توابع بخش مرکزی گنبدکاووس می گویند، حدود دو ماه پیش به دلیل اجرای طرح تعریض خیابان اصلی این روستا توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بخشی از کابل های مخابرات درحین فعالیت ماشین آلات خاکبرداری آسیب دید.
رحمان رحیمی از اهالی این روستا گفت: آسیب دیدن کابل های مخابرات سبب قطع تلفن حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر از اهالی شد که با گذشت دو ماه هنوز وصل نشده است.
وی افزود: بارها برای وصل خطوط تلفن به اداره مخابرات و دهیاری روستا مراجعه کردیم اما این دو نهاد با مقصر قلمداد کردن یکدیگر، تاکنون پاسخ درستی که نتیجه آن رفع مشکل مردم این روستا باشد، نمی دهند.
یکی دیگر از اهالی این روستا نیز گفت: با قطع تلفن اهالی این روستا که بیشتر نیز در خیابان اصلی سکونت دارند و اغلب آنان کاسب بوده و دستگاه کارت خوان بانکی داشتند، اکنون مشکلاتی برای آنان در فروش کالا و اجناس ایجاد شده است.
عبدالقیوم خوجملی با بیان اینکه مردم در مشکل به وجود آمده هیچ نقشی نداشته اند، افزود: مخابرات باید نسبت به وصل کردن خطوط تلفن ثابت اهالی اقدام کند و خسارت وارده نباید از جیب مردم برود.
بخشدار مرکزی گنبدکاووس نیز با تایید قطع تلفن ثابت بخشی از اهالی روستای گدم آباد این شهرستان، گفت: پیمانکار طرح تعریض خیابان اصلی این روستا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بوده است که قبل از اجرای طرح از مخابرات استعلام کرده است اما این اداره پاسخ های لازم را نداده است.
احمدرضا آدینه افزود: آسیب دیدن بخشی از کابل های مخابرات علاوه بر قطع تلفن چند صد مشترک روستای گدم آباد، به گفته مسئولان این اداره مبلغ ۱۶۰ میلیون ریال به زیرساخت های مخابرات خسارت وارد کرده است.
وی گفت: تاکنون چند جلسه برای رفع مشکل به وجود آمده بین مخابرات، بنیاد مسکن و دهیار روستا گذاشته ایم اما نتیجه ای حاصل نشد و در نهایت گزارش اختلاف نظر این دو دستگاه را به فرمانداری ارسال کرده ایم.
آدینه اضافه کرد: به نظر می رسد در مشکل به وجود آمده هر دو دستگاه مقصرند و بایستی با تفاهم مشکل مردم را رفع نمایند.
رئیس اداره مخابرات گنبدکاووس نیز در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: قطع تلفن تعدادی از مشترکان این اداره در روستای گدم آباد به دلیل سهل انگاری کارفرما و پیمانکار طرح تعریض خیابان اصلی روستا و آسیب زدن به زیرساخت های مخابرات بوده است.
رمضان خسروی افزود: با اینکه کارشناسان مخابرات محل های عبور کابل ها را به صورت کتبی به پیمانکار اعلام کرده بودند اما به دلیل سهل انگاری پیمانکار، به حدود ۲۰۰ متر از کابل های مخابراتی در پنج نقطه خسارت وارد شد که برآورد هزینه آن ۱۶۰ میلیون ریال است.
وی گفت: پیمانکار این روستا که از سوی بنیاد مسکن شهرستان انتخاب شده بود، پیش از این نیز در دو نقطه این روستا به کابل های مخابرات آسیب زده بود که مخابرات با مشارکت دهیاری روستا با جبران این خسارت که حدود ۳۰ میلیون ریال هزینه داشت، اقدام به برقراری ارتباط تلفن اهالی نمود اما این بار حجم خسارت بالا است و باید خسارت وارده توسط کارفرما و پیمانکار آن پرداخت شود.
خسروی اضافه کرد: تاکنون چند جلسه با دهیار و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و جلساتی نیز در سطح مدیران کل مخابرات و بنیاد مسکن استان گذاشته شده اما تاکنون اقدام عملی برای جبران خسارت به دنبال نداشته است.
وی با بیان اینکه کارفرما و پیمانکار باید قبل از شروع کار نسبت به بیمه حوادث اقدام می نمودند، تصریح کرد: سقف بیمه انجام شده برای این طرح فقط ۲۵ میلیون ریال بوده است که اصلا جوابگوی خسارت وارده نیست.
رئیس اداره مخابرات گنبدکاووس خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه خسارت وارده از سوی پیمانکار آشکار است، مخابرات برابر ضوابط نمی تواند جبران خسارت نماید و این خسارت بایستی توسط کسانی که مسبب آن بوده اند، جبران شود.
وی گفت: در این حادثه ارتباط تلفنی ۳۰۰ مشترک مخابرات در روستای گدم آباد قطع شده است که مخابرات می تواند نسبت به پیگیری قضایی و جبران خسارت بر درآمد این شرکت نیز اقدام کند ولی خواستار حل مسالمت آمیز مسئله است.
شهرستان گنبدکاووس با افزون بر ۳۲۵ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان و روستای گدم آباد نیز با جمعیت تقریبی ۱۱ هزار نفر درحومه شهر گنبدکاووس و چسبیده به آن در غرب این شهر واقع است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست