• تاریخ: 2016-08-31
  • شناسه خبر: 20241
  • 474 بازدید

قره جه طیار:۲۹ روستای گنبدکاووس با تانکر آبرسانی می‎شود

ارکین نیوز-نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی به وضعیت برخی روستاهای حوزه انتخابیه خود که فاقد آب لوله‎کشی هستند اشاره کرد و گفت: ۲۹ روستای این شهرستان با تانکر آبرسانی می‎شود. قرجه طیار عصر امروز در گفت‎وگو با ...

ارکین نیوز-نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی به وضعیت برخی روستاهای حوزه انتخابیه خود که فاقد آب لوله‎کشی هستند اشاره کرد و گفت: ۲۹ روستای این شهرستان با تانکر آبرسانی می‎شود.

قرجه طیار عصر امروز در گفت‎وگو با خبرنگاران اظهار کرد: پروژه آبرسانی فجر که در سال ۱۳۸۱ تحت عنوان پروژه ملی آبرسانی فجر آغاز شد قرار بود در سال ۱۳۹۵ به پایان برسد اما تا امروز ۲۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با اشاره به اینکه برخی از پروژه‎های این شهرستان بیش از ۲۰ سال از عمر آنها گذشته که هنوز نیمه‎تمام هستند، تصریح کرد: طرح جمع‎آوری فاضلاب گنبدکاووس هنوز جزو پروژه‎های نیمه‎تمام است مطالعات این طرح از سال ۱۳۶۹ آغاز شد و عملیات اجرایی آن از سال ۱۳۷۴ کلید خورد که در حال حاضر ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح مذکور ۲۰ سال پیش یکی از پروژه‎های اولویت‎دار بوده است، افزود: روند پیشرفت فیزیکی طرح حاکی از آن است که مردم گنبدکاووس باید ۳۰ سال دیگر منتظر بهره‎برداری آن باشند.

قرجه طیار با اشاره به محدودیت ظرفیت اشتغال در کشاورزی، مشکلات کم‎آبی و خشکسالی از توسعه صنعتی به عنوان مهمترین راه اشتغالزایی یاد کرد.

وی بیان کرد: باید صنایع کوچک، زودبازده، کم‎هزینه، صنایع تبدیلی و فرآوری در روستاها سوق داده شود تا رونق اقتصادی را در این مناطق شاهد باشیم.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه صنعت نیاز مبرم استان گلستان و گنبدکاووس است، گفت: حدود ۴۰ سال است که مدیریت کلان کشور، اقتصاد این منطقه را بر محور کشاورزی تعریف کرد که به هیچ وجه پاسخگوی نسل‎های امروز نیست، برای اشتغال بیشتر باید پای صنایع به منطقه باز شود.

طیار اظهار کرد: باید صنایع بزرگ و مادر در استان گلستان ایجاد شود تا عدم توسعه‎یافتگی و اشتغال در این استان مرتفع شود، فقدان چنین ظرفیتی سبب شده تا آمارها در این زمینه برازنده گلستان نباشد.

وی گفت: استان گلستان با داشتن ظرفیت‎های استراتژیک و نیروهای تحصیلکرده از ۲۵ استان صنعتی که بالاتر از استان گلستان هستند در رده و جایگاه پایین‎تری قرار گرفته است.

طیار با اشاره به اینکه نیمی از استان گلستان نیمه‎بیابانی و خشک است، گفت: متاسفانه ۳۸ سال این باور نادرست تصمیم‎گیران مجلس و وزرا بوده که گلستان از توسعه یافتگی محروم شده است، منطقه آزاد تجاری اینچه برون در بخش بیابانی با هزاران هکتار زمین لم‎یزرع است که برای جبران عقب‎ماندگی صنعتی باید مورد توجه قرار بگیرد/فارس

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست