• تاریخ: 2016-08-25
  • شناسه خبر: 20149
  • 401 بازدید

قره جه طیار:مجلس و دولت برای رفع مشکلات بیکاری و اقتصادی برنامه ریزی می کنند

ارکین نیوز-نماینده مردم شهرستان گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی از برنامه ریزی های دو قوه مقنه و مجریه برای رفع مشکلات اقتصادی و بیکاری جوانان خبر داد و گفت: رفع این دو مشکل دغدغه رهبری انقلاب نیز هست . قرجه طیار ظهر پنجش ...

ارکین نیوز-نماینده مردم شهرستان گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی از برنامه ریزی های دو قوه مقنه و مجریه برای رفع مشکلات اقتصادی و بیکاری جوانان خبر داد و گفت: رفع این دو مشکل دغدغه رهبری انقلاب نیز هست .

قرجه طیار ظهر پنجشنبه درمراسم افتتاح متمرکز طرح های عمرانی دهستان فجر ازتوابع بخش مرکزی گنبدکاووس که در روستای ‘پلی حاجی’ برگزار شد، اظهار داشت: در دو دیداری که نمایندگان مجلس دهم با رهبر معظم انقلاب داشتند، ایشان برلزوم همکاری و تعامل دو قوه مققنه و مجریه برای رفع مشکلات اقتصادی و بیکاری جوانان تاکید داشتند.
وی گفت: بر این اساس نمایندگان مجلس شورای اسلامی درسایه همکاری و تعامل دولت در حال برنامه ریزی های لازم برای رفع دغدغه های رهبری انقلاب که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی نیز می باشد، هستند.
طیار با تبریک هفته دولت و قدردانی از تلاش های دولت تدبیر و امید بویژه در ارائه طرح چند منطقه آزاد تجاری به مجلس بالاخص منطقه آزاد تجاری صنعتی اینچه برون، اضافه کرد: این طرح پس از تصویب کلیات آن درکمیسیون اقتصادی مجلس، مهرماه امسال درصحن علنی به رای گذاشته می شود.
وی تصریح کرد: درصورت تصویب نهایی طرح منطقه آزاد تجاری صنعتی اینچه برون در مجلس، شاهد تحولات بزرگی در سرمایه گذاری، ایجاد اشتغال پایدار و رونق اقتصادی استان گلستان و نیز شهرستان گنبدکاوس خواهیم بود.
نماینده مردم گنبدکاووس درمجلس شورای اسلامی، زهکشی بخشی از ۲۸۰ هزار هکتار اراضی کم بازده مناطق شمالی گلستان و این شهرستان و نیز آغاز ۲۴ کیلومتر از عملیات اجرایی راه آهن گرگان – گنبد – بجنورد را از دیگر اقدامات دولت تدبیر و امید در این استان ذکر کرد و ابراز داشت: تسریع در انجام این دو طرح نیز برکات زیادی برای مردم گلستان به همراه دارد.
طیار همچنین با اشاره به وجود امنیت مطلوب در اقصی نقاط کشور با وجود برخی حوادث و درگیری ها در کشورهای همسایه، این امنیت را به برکت نظام جمهوری اسلامی و درایت مقام معظم رهبری انقلاب دانست و برلزوم قدردانی از نعمت امنیت توسط مردم تاکید کرد.
وی، وحدت حاکم بین اقوام و مذاهب اسلامی در کشور، گلستان و گنبدکاووس را نیز یک فرصت خوب برای خدمت به مردم دانست و گفت: امروز همه مسئولان نظام و دولت دراین جهت گام بر می دارند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی گنبدکاووس نیز دراین مراسم با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، این دو شهید والامقام را اسوه خدمت رسانی به مردم، تقوا و مردمداری دانست و بر الگو گیری همه مسئولان نظام و دولت از این دو شهید درخدمت بیشتر به مردم تاکید کرد.
حجت الاسلام و المسلمین علی فتحی همچنین با قدردانی از تلاش های دولت در خدمت به مردم، گفت: با وجود مشکلات و تنگناهای مالی و اقتصادی کشور، درسایه رهبری های مقام معظم رهبری و تلاش دولت خدمتگزار، ضمن حفظ عزت، اقتدار و ارزش های نظام، اقدامات خوبی نیز درگوشه و کنار این سرزمین انجام شده است.
وی از مردم گنبدکاووس به عنوان مردمی ولایتمدار، متدین، پر تلاش، همراه با نظام، همدل و صمیمی یاد کرد و افزود: به اعتقاد بنده این شهرستان پایتخت وحدت اسلامی درجهان اسلام است.
بخشدار مرکزی گنبدکاووس نیز درحاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: در ایام هفته دولت درمجموع ۵۳ طرح عمرانی که بیشتر درحوزه زیرسازی، جدول کشی و آسفالت معابر روستاها است با هزینه ۴۲ میلیارد و ۵۴۷ میلیون ریال دراین بخش به بهره برداری می رسد.
احمدرضا آدینه افزود: از این تعداد، سه طرح شامل زیرسازی، جدول کشی و آسفالت معابر و احداث پارک کودک با هزینه دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال در روستای پلی حاجی می باشد.
در این مراسم معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ویژه گنبدکاووس و برخی مسئولان این شهرستان به همراه جمعی از اهالی روستای پلی حاجی که حدود ۳۵۰۰ نفر جمعیت دارد، حضور داشتند.
اجرای برنامه های فرهنگی و هنری و جشنواره غذاهای سنتی از دیگر برنامه های این مراسم بود.
شهرستان گنبدکاووس ۳۶۰ هزار نفر جمعیت دارد که از این تعداد ۱۷۵ هزار نفر آن در ۱۳۱ روستای بخش مرکزی سکونت دارند.
ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست