• تاریخ: 2015-05-01
  • شناسه خبر: 3596
  • 1,413 بازدید

قتل جوان سیجوالی در استان سمنان

ارکین نیوز – حوادث ناگوار برای کارگران جوانی که راهی دیگر شهر می شوند تا از روی ناچاری و بدهکاری تن به کارهای سخت و خطرناک بزنند در منطقه کم نیست و از هر روستا شاهد کشته شدن و یا نقص عضو آنان هستیم. مدتی قبل یکی از ...

images
ارکین نیوز – حوادث ناگوار برای کارگران جوانی که راهی دیگر شهر می شوند تا از روی ناچاری و بدهکاری تن به کارهای سخت و خطرناک بزنند در منطقه کم نیست و از هر روستا شاهد کشته شدن و یا نقص عضو آنان هستیم. مدتی قبل یکی از دانش آموزان دبیرستانهای گنبدکاووس غیبت طولانی داشت و وقتی جویای احوال او شدیم که چرا غیبت کرده است گفت یکی از پسرهای فامیل که در تهران مشغول به کار بوده است در هنگام کار دچار حادثه شده و دو دستش از آرنج قطع شده است و او بالای سر آن نگون بخت در بیمارستان بوده است.
چندین مورد از این گونه حوادث برای جوانان کارگر این منطقه اتفاق افتاده است و کم هم نیستند آنهایی که برای بهبود وضعیت اقتصادی شان به دیگر شهرها رفته اند اما متاسفانه دچار حادثه شده اند و جان خود را از دست داده اند یا دچار نقص عضو گردیده اند.
خوانندگان گرامی خبرهای این چنینی را می توانند در قسمت نظرات این خبر برای ما ارسال دارند تا بازتاب بیشتری داشته باشد. شاید که مسوولین منطقه به فکر رفع بیکاری و ایجاد اشتغال در منطقه بیفتند.
در ذیل خبر ناگوار قتل یک جوان سیجوالی را از خانم جرن ایری می خوانیم:

روز دوشنبه هفتم اردیبهشت ماه، خبر ناراحت کننده و تکان دهنده قتل یکی از جوانان روستای سیجوال از توابع شهرستان بندرتورکمن مردم روستا را در بهت و غم عمیقی فرو برد.
جوان مقتول که وحید ایری فرزند عبدی نام داشته و تنها فرزند ذکور خانواده بود ، حدود ۲۲ سال سن داشت و برای کار و امرار معاش راهی شهرستان گرمسار شده بود و در یکی از کشتارگاههای مرغ در حومه آن شهرستان بکار مشغول بکار بود. اما به گفته شاهدان عینی ماجرا در صبحگاه روز دوشنبه ۲/۷/ ۱۳۹۴با یکی از همکاران بلوچ خود به دنبال مشاجره لفظی، بطورفیزیکی درگیر شده و طی این درگیری با ضرب چاقو مجروح میشود، که بعلت عدم رساندن به موقع به بیمارستان و طول کشیدن تشریفات پذیرش بیمارستان قبل از رسیدن به اتاق عمل ، تلف شده و از دنیا میرود.
این اولین بار نیست که حوادث اینچنینی در سطح منطقه رخ میدهد: سال گذشته نیز یکی از جوانان بندرتورکمن که هنوز چند ماهی از ازدواجش نگذشته بود، بخاطر عدم شغل و درآمد مناسب برای تامین معاش خود راهی یکی از شهرستانهای دور شده بود، طی نزاعی به قتل رسید و خانواده ای را داغدار کرد.حدود ۳ سال پیش نیز جوان تازه داماد دیگری که بخاطر عدم داشتن کسب و کار مناسب برای انجام کارهای سنگین راهی شهرستان غریب شده بود ، انگشتانش در دستگاه گیر کرده و قطع شد و در عنفوان جوانی ناقص و معلول شد.
جوانان سختکوش و پاک منطقه که از انجام هیچ کار سخت و طاقت فرسایی هیچ ابایی نداند بعلت نبود موقعیتهای شغلی کافی در منطقه تورکمن صحرا، همواره راهی شهرهای دور و حتی کشورهای همجوار میشوند، که معلوم نیست از لحاظ استانداردهای بهداشتی و سلامتی در چه وضعیتی بسر میبرند.
حال سؤالی که اذهان عموم را مشغول میکند اینست که: چرا به وضعیت بیکاری در منطقه بطور جدی رسیدگی نمیشود تا شاهد حوادث تلخ اینچنینی نباشند و انرژی و نیروهای آنها در مناطق دیگر به اتلاف نرود؟!
جرن ایری- آیغیت

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست