• تاریخ: 2017-04-09
  • شناسه خبر: 22680
  • 309 بازدید

فریب جوانان بیکار در استان گستان به بهانه کاریابی و مدلینگ‌

ارکین نیوز-مسئول پلیس فتا استان گلستان درباره فریب خانم‌ها و آقایان جوان و بیکار به بهانه کاریابی و مدلینگ در استان گلستان هشدار داد. سروان وحید صاحبکاران عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به تازگی برخی افراد با راه ...

ارکین نیوز-مسئول پلیس فتا استان گلستان درباره فریب خانم‌ها و آقایان جوان و بیکار به بهانه کاریابی و مدلینگ در استان گلستان هشدار داد.

سروان وحید صاحبکاران عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به تازگی برخی افراد با راه‌اندازی کانالها و گروه‌های کاریابی در شبکه‌های اجتماعی اقدام به تبلیغ با عناوینی مانند کاریابی برای دختران و پسران جوان یا بکارگیری به عنوان مدل با وعده دروغین پرداخت حقوق‌های میلیونی می کنند که این موضوع غیرواقعی و استفاده از نیازها و احساسات آنان محسوب می‌شود.

وی افزود: در این شیوه خانم‌های جوان را فریب داده و از آنان خواسته می‌شود تا جهت تکمیل فرایند ثبت‌نام و بکارگیری ضمن ارسال مدارک هویتی و تصاویر خود مبالغی را نیز پرداخت کنند که حتی در برخی از موارد این خانم‌ها را به محل‌های نامشخص دعوت می کنند که می‌تواند خطرات فراوانی برای آنان به همراه داشته باشد.

مسئول پلیس فتا استان گلستان از خانواده‌ها و به خصوص خانم‌های جوان که بیکار هستند خواست به هیچ عنوان به وعده‌های دروغین مطرح شده در فضای مجازی که منبع معتبر ندارند اعتنا نکرده و تنها به موسسات کاریابی مجاز و معتبر مراجعه کرده و اطلاعات هویتی و تصاویر خود را به راحتی در اختیار افراد غیرمجاز قرار ندهند.

وی گفت: هرگونه فعالیت در زمینه مشاوره شغلی و ارائه خدمات کاریابی صرفا با دریافت مجوز امکان‌پذیر خواهد بود.

سروان صاحبکاران اظهار داشت: هم استانی ها در صورت ضرر و زیان از موسسات و افرادی که به صورت غیرمجاز وعده کاریابی می‌دهند می توانند با مراجعه به دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان یا شهرستان محل سکونت شکایت خود را مطرح کنند و کارشناسان پلیس فتا از طریق شماره تلفن ۲۱۸۲۲۹۶۷ آماده پاسخگویی به ابهامات و سؤالات شهروندان هستند/تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست