• تاریخ: 2017-03-15
  • شناسه خبر: 22537
  • 254 بازدید

فرماندار مراوه تپه: زلزله های صبح سه شنبه خسارتی نداشته است

ارکین نیوز- فرماندار مراوه تپه گفت: سه زلزله ای که صبح امروز سه شنبه در اطراف این شهرستان مرزی واقع در شرق گلستان ثبت شده، خسارت مالی و جانی نداشته است. اسماعیل تاجی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: ...

ارکین نیوز- فرماندار مراوه تپه گفت: سه زلزله ای که صبح امروز سه شنبه در اطراف این شهرستان مرزی واقع در شرق گلستان ثبت شده، خسارت مالی و جانی نداشته است.

اسماعیل تاجی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: کانون این سه زلزله در فاصله ۶۷ کیلومتری مراوه تپه و در خاک کشور ترکمنستان بوده و هیچ گزارشی مبنی بر خسارت به فرمانداری و بخشداری ها نرسیده است.
وی گفت: براساس پیگیری های انجام شده وقوع این سه زمین لرزه در شهر و روستاهای شهرستان احساس نشده است.
به گزارش ایرنا به نقل از مرکز لرزه ‌نگاری کشوری موسسه ژئو فیزیک دانشگاه تهران، اولین زمین لرزه به بزرگی ۴٫۱ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) در ساعت ۷ و ۳۵ دقیقه و ۲۲ ثانیه سه شنبه در اعماق ۷ کیلومتری زمین به ثبت رسیده است.
این زمین لرزه با طول جغرافیایی ۵۵٫۵۲ شرقی و عرض جغرافیایی ۳۸٫۳۳ شمالی ثبت شده و مرکز آن تا شهر مراوه تپه ۶۰ کیلومتر فاصله داشته است.
دومین زمین لرزه ساعت ۸ و ۱۴ دقیقه و ۳۹ ثانیه صبح امروز به بزرگی ۴ ریشتر در عمق ۱۰ کیلومتری زمین ثبت شد.
طول جغرافیائی این زمین لرزه ۵۵٫۵۴ شرقی و عرض جغرافیایی آن ۳۸٫۲۹ شمالی گزارش شده و مرکز آن در فاصله ۵۶ کیلومتری مراوه تپه ثبت شده است.
سومین زمین لرزه نیز به بزرگی ۲٫۷ ریشتر در ساعت ۸ و ۲۶ دقیقه و ۴۱ ثانیه سه شنبه در مراوه تپه رخ داد.
این زمین لرزه در عمق ۷ کیلومتری زمین به وقوع پیوست، این زلزله درطول جغرافیائی ۵۵٫۷۲ شرقی و عرض جغرافیایی ۳۸ شمالی ثبت شده و فاصله مرکز زمین لرزه تا شهرستان مراوه تپه ۲۳ کیلومتر بوده است.
به گزارش ایرنا، استان مرزی گلستان از مناطق حادثه خیز در حوزه زلزله ،سیل ،لغزش زمین و آتش سوزی جنگل ها است و این درحالی بوده که صادقعلی مقدم مدیرکل دفتر مدیریت بحران استان وجود گسل زلزله خیز در استان را تایید کرده و می گوید که علاوه بر انجام نشدن مطالعات کافی برای شناسایی دقیق گسل ها؛ در حوزه آگاهی بخشی به مردم و توجه به ساخت و سازها و تجهیز دستگاه های امداد و نجات گلستان نیز اقدام کافی اجرایی نشده است.
وی پیش از این گفته بود درسال های اخیر افزون بر ۹۵۰ زمین لرزه در مناطق گوناگون استان رخ داده است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست