• تاریخ: 2015-08-27
  • شناسه خبر: 7504
  • 573 بازدید

فاز اول مطالعات زیست محیطی آشوراده به پایان رسیده است

ارکین نیوز-استاندار گلستان گفت: مطالعات فاز اول محیط زیستی آشوراده و مطالعات اجرایی آن به پایان رسیده است و ما با رعایت تمام ملزومات محیط زیستی وارد فاز بعدی مطالعات زیست محیطی می شویم. حسن صادقلو ظهرپنج شنبه در جلسه با ...

ارکین نیوز-استاندار گلستان گفت: مطالعات فاز اول محیط زیستی آشوراده و مطالعات اجرایی آن به پایان رسیده است و ما با رعایت تمام ملزومات محیط زیستی وارد فاز بعدی مطالعات زیست محیطی می شویم.

حسن صادقلو ظهرپنج شنبه در جلسه با اصحاب رسانه، نخبگان و فعالان غیر دولتی اظهار کرد: ما در آشوراده هتل نخواهیم ساخت بلکه اقامتگاه هایی که در این منطقه بناخواهد شد در راستای معماری سبز است.

وی با اشاره به طرح ها و پروژه های توسعه استان اظهار کرد: برای اولین بار در استان پهبادهای تحقیقاتی برای حفظ و صیانت از محیط زیست وارد استان شد و کارخانه واگن سازی را در استان خواهیم داشت.

استاندار در ادامه با بیان این که تشریفات مناقصه ای راه آهن گرگان به مشهد تا ۲۵ شهریور به پایان می رسد، گفت: امیدوار هستیم تا آبان ماه عملیات اجرایی این طرح آغاز شود.

صادقلو در ادامه بابیان این که امسال مجوز ۷۰۰هزار تن تبدیل گندم به آرد را در داخل استان گرفته ایم، گفت: اگر بتوانیم گندم بیشتری را در داخل استان به آرد تبدیل کنیم در افزایش ارزش افزوده استان موثر است.

وی رشد صادرات غیر نفتی کشور را طی سال گذشته ۱۹ درصد عنوان کرد و گفت: طی همین سال رشد صادرات غیر نفتی استان ما ۳۷ درصد بود .

وی از رشد ۱۳۵ درصدی سمن ها در استان خبر داد و گفت: ۲۲۰ سخنران کشوری طرف دو سال گذشته به استان آمده اند و در فضای باز سیاسی و بدون مشکل سخنرانی داشته اند.

صادقلو با بیان این که در سند آمایش استان کشاورزی محور توسعه نیست، گفت:کشاورزی را از ملزومات محور توسعه قلمداد می کنیم و ابته کشاورزی ما باید در استان از سنتی به سمت صنعتی برود.

@در منطقه آزاد به دنبال افزایش صادرات هستیم

وی با بیان این که استان دچار خیزتحول شده است، گفت: در منطقه آزاد به دنبال افزایش صادرات هستیم و در این منطقه آزاد ۵ سایت ویژه را از جمله، سایت پتروپالایش و شهرک متالوژی و تبدیل گاز به پروپیلن طراحی کرده ایم.

استاندار فولاد ۵ میلیون تنی در منطقه آزاد، افتتاح بزرگ ترین موزه روستایی در استان، ساخت ترمینال ۹ هزارمتری در فرودگاه گرگان با هزینه ۲۲ میلیارد تومان و افتتاح ۷۸۱ طرح را در هفته دولت سال جاری از جمله اقدامات دولت یازدهم در استان عنوان کرد.

در این جلسه همچنین نمایندگان رسانه ها، سمن ها و نخبگان به بیان نظرات خود پرداختند.

رحمت ا… رجایی به عنوان فعال حوزه فرهنگ و رسانه در این نشست گفت: امیدی که در انتخابات ۹۲ در دل مردم ایجاد شد با توافق هسته ای بیشتر شد و امیدوار هستیم با تلاش و کوشش دولت مردان این امید در مردم حفظ شود.

وی افزود: وضعیت میراث فرهنگی کشور و استان مطلوب نیست و همه چیز در این عرصه در حال نابودی است و حمایت از آثار تاریخی و میراثی ضروری است.

وی با بیان این که وضعیت رسانه ها به ویزه رسانه های مکتوب در حال حاضر مناسب نیست، گفت: رسانه های مکتوب بیشترین حمایت را از دولت جناب روحانی داشتند و امید است با تدبیر دولت مردان مشکلات اقتصادی و سایر مشکلات رسانه ها نیز حل شود.

@پیام اعتدال به حوزه آموزش و منابع آموزشی ما نرسیده است

رجایی با بیان این که هنوز پیام اعتدال به حوزه آموزش و منابع آموزشی ما نرسیده است، گفت: چه در سطح مدارس و چه دانشگاهها باید این پیام نهادینه شود و در حوزه فرهنگ نیز باید دولت مردان با این حوزه آشتی کنند.

نماینده فعالان اقتصادی استان هم در این جلسه گفت: حل مساله هسته ای در قالب توافق می تواند نشانگر تدبیر دولت یازدهم برای رسیدن به روزهای بهتر باشد و در چنین فضایی باید حرکت بهتری برای رسیدن به اقتصاد هم داشته باشیم.

رضا مبصری افزود: منطقه آزاد، تبادلات تجاری با قزاقستان و ترکمنستان و توسعه صنعتی از ظرفیت های استان است که باید بیشتر مورد توجه باشد.

وی افزود: نگاه به کشاورزی به عنوان محور توسعه نمی تواند نگاه کاملا درستی باشد. چرا که این بخش نتوانتسه است طی سال های گذشته انتظاراتی که در استان از توسعه داشته ایم را برآورده کند.

مبصری افزایش صنایع تبدیلی و توجه بیشتر به این بخش و توجه به صنایع طیور که از ظرفیت های استان است را خواستار شد و گفت: در استان اتکا ما به صنایع تبدیلی است و می بایست توجه بیشتری به این بخش صورت گیرد چرا که هم اکنون نیز فعالان این بخش دچار چاش های فراوانی هستند.

@آموزش و غربالگری در اولویت درمان استان باشد

زینب هزارجریبی از انجمن حمایت از بیماران سرطانی هم در این نشست گفت: ما با سونامی سرطان در استان مواجه هستیم مسئولان باید آموزش و غربالگری را در اولویت مباحث درمان قرار دهند.مهر

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست