• تاریخ: 2015-11-01
  • شناسه خبر: 9959
  • 443 بازدید

عملیات اجرایی راه آهن گرگان – مشهد بزودی آغاز می شود

ارکین نیوز- مدیر حوزه زیر ساخت های وزارت راه و شهرسازی در استان گلستان از آغاز عملیات اجرایی راه آهن گرگان – مشهد درحوزه این استان طی یک ماه آینده خبر داد. علی اصغر رفیعی نژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، ...

ارکین نیوز- مدیر حوزه زیر ساخت های وزارت راه و شهرسازی در استان گلستان از آغاز عملیات اجرایی راه آهن گرگان – مشهد درحوزه این استان طی یک ماه آینده خبر داد.

علی اصغر رفیعی نژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: مقدمات طرح راه آهن گرگان – مشهد در حوزه استان گلستان انجام شده و مشکل یا مانع خاصی ندارد و هم اکنون مرحله دوم مناقصه اجرای این طرح ملی درحال انجام است و تا ۱۶ آبان ماه ۹۴ پیمانکار نهایی آن مشخص خواهد شد.
وی در پاسخ به اینکه چند روز پیش یکی از نمایندگان مجلس با اظهار نقل قولی عنوان کرده بود آغاز طرح راه آهن – مشهد – گرگان با موانعی مواجه است، تصریح کرد: راه آهن گرگان – مشهد در حوزه چند استان قرار دارد و آنچه که به ما در حوزه استان گلستان مربوط می شود، با مشکل و مانعی مواجه نیست و بزودی عملیاتی می شود.
وی بابیان اینکه احداث این خط راه آهن از مطالبات چند دهه ای مردم گلستان است، تصریح کرد: اجرایی شدن این طرح درجریان سفر آذرماه ۹۳ هیات دولت به استان مورد تاکید قرار گرفت.
وی گفت: مرحله نخست این طرح ملی به طول ۲۴ کیلومتر و با اعتبار پیش بینی شده اولیه ۲۸۰ میلیارد ریالی از روستای ‘یامپی’ آق قلا به سمت شرق استان گلستان آغاز می شود.
رفیعی نژاد، طول راه آهن گرگان – مشهد درحوزه استان گلستان را ۱۴۸ کیلومتر اعلام کرد و افزود: مسیر اجرای این طرح پیش از این نقشه برداری و میخ کوبی شده است و بلافاصله از سوی پیمانکار برنده مناقصه، عملیات زیرسازی و نصب ریل آن آغاز خواهد شد.
استان گلستان افزون بر یک میلیون و ۸۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و احداث این خط ریلی در جابجایی زائران و مسافران این خطه شمالی و استان های همجوار به مشهد مقدس نقش مهمی ایفا خواهد کرد.
همچنین قرار است بخشی از ترانزیت کالا از گمرک مرزی اینچه برون واقع در استان گلستان که ایران را به کشورهای آسیای میانه وصل می کند، از طریق راه آهن مشهد – گرگان انجام شود.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست