• تاریخ: 2017-08-12
  • شناسه خبر: 23559
  • 276 بازدید

علی نصیبی: تسهیلات یارانه دار برای ایجاد اشتغال در مناطق روستایی استان گلستان پرداخت می شود

ارکین نیوز-علی نصیبی مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری از اعطای تسهیلات یارانه دار ایجاد اشتغال در مناطق روستایی استان گلستان خبر داد. 🔻 با توافق انجام شده بین استانداری گلستان، معاونت توسعه روستایی و مناطق ...

ارکین نیوز-علی نصیبی مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری از اعطای تسهیلات یارانه دار ایجاد اشتغال در مناطق روستایی استان گلستان خبر داد.

🔻 با توافق انجام شده بین استانداری گلستان، معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، و بنیاد علوی به طرح های اشتغال زا در مناطق روستایی استان با اولویت گردشگری به ویژه بوم گردی و طبیعت گردی، صنایع تبدیلی تکمیلی کشاورزی، گلخانه ها، صنایع روستایی و … تسهیلات با سود ۸ درصد تعلق می گیرد. پرداخت ۵ درصد از سود این تسهیلات را معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و ۵ درصد آن را بنیاد علوی تقبل کرده است.

🔻 به طرح های پرورش ماهیان خاویاری در مناطق روستایی استان گلستان نیز تسهیلات با سود ۸ درصد تعلق گرفته که با توافق انجام شده از سوی استانداری و بنیاد علوی و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری هر یک از این دو نهاد پرداخت ۵ درصد سود این تسهیلات را برعهده گرفته اند.

🔻 با پیگیری صورت گرفته از طریق معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و با همکاری صندوق توسعه ملی و پست بانک، به طرح های اشتغال زا در مناطق روستایی محروم استان تسهیلات با سود ۸ درصد در زمینه کشت گلخانه ای، طرح های شیلاتی، روش های نوین آبیاری، طرح های زیست محیطی و منابع طبیعی تعلق می گیرد که این تسهیلات فقط ویژه مناطق محروم روستایی استان است.

🔻 با پیگیری صورت گرفته از طریق معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، و نیز صندوق توسعه ملی و بانک کشاورزی، به طرح های مرتبط با صنایع تبدیلی تکمیلی تسهیلات سرمایه در گردش با بازپرداخت یک ساله تعلق گرفته که نرخ سود آن جهت مناطق روستایی محروم استان ۱۲ درصد و جهت مناطق روستایی برخوردار استان ۱۶ درصد است.

🔻 با پیگیری صورت گرفته از طریق سازمان شهرداری ها و دهیاری ها و با همکاری پست بانک به طرح های اقتصادی دهیاری ها و شرکت های تعاونی دهیاری ها تسهیلات با سود ۸ درصد تعلق می گیرد.

🔻 با پیگیری از طریق اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و با همکاری صندوق کارآفرینی امید تسهیلات ارزان قیمت جهت ناوگان حمل و نقل عمومی روستایی اختصاص می یابد.

🔻 توافق نامه های دیگری در حال انعقاد بوده که به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

🔻 علی نصیبی مدیرکل امور روستایی و شوراها استانداری گفت: افراد جهت بهره مندی از تسهیلات مذکور باید مجوزهای لازم را اخذ و ضمن داشتن آورده کافی و تضامین و وثایق لازم براساس شیوه نامه ای که جهت ادارات مرتبط و فرمانداری ها ارسال شده نسبت به تکمیل مدارک اقدام و از طریق ادارات شهرستانی و فرمانداری ها نسبت به تشکیل پرونده اهتمام بورزند.

🔻 وی افزود: تسهیلات مذکور هر یک برای مشاغل خاصی تعریف شده و به برخی پروژه ها همچون پرورش دام و …، صنایع شیمیایی آلوده کننده محیط زیست، و … تعلق نمیگیرد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست