• تاریخ: 2015-07-30
  • شناسه خبر: 6726
  • 561 بازدید

صنایع‌دستی و غذاهای سنتی احیا و برند شهرستان آق‎قلا تعریف شود

ارکین نیوز-فرماندار آق‎قلا بر ضرورت احیای صنایع‌دستی و غذاهای سنتی در جامعه تأکید کرد و نقش آموزش‎های مهارتی را در این حوزه اثرگذار خواند. الیاس هیوه‎چی در آئین افتتاح آموزشگاه فنی و حرفه‎ای مایا که در شهرستان آق‎قلا برگ ...

ارکین نیوز-فرماندار آق‎قلا بر ضرورت احیای صنایع‌دستی و غذاهای سنتی در جامعه تأکید کرد و نقش آموزش‎های مهارتی را در این حوزه اثرگذار خواند.

الیاس هیوه‎چی در آئین افتتاح آموزشگاه فنی و حرفه‎ای مایا که در شهرستان آق‎قلا برگزار شد، اظهار کرد: شهرستان آق‎قلا از ظرفیت‎های خوبی برخوردار است که باید نسبت به تجمیع و تقویت آن مبادرت کرد.

وی با تأکید بر اینکه باید برند شهرستان آق‌قلا در بخش صنایع‌دستی و غذاهای سنتی تعریف شود، تصریح کرد: باید صنایع خوب را به بازار عرضه و تقویت کرد، ترویج آموزش‎های فنی و حرفه‎ای باید بتواند تولیدات بومی را برند استان، منطقه و کشور کند.

@ترویج غذاهای خوب، سالم و سنتی به سلامت جامعه کمک می‎کند

فرماندار آق‎قلا افزود: برای دستیابی به هر هدفی حتما با دشواری‎هایی همراه خواهیم بود باید سختی‎ها را برای رسیدن به اهداف والا تحمل کرد، آموزشگاه مایا باید ظرفیت‎های خود را ارتقاء دهد و آموزش‎های لازم را به داخل خانه‎ها ببرد.

هیوه‎چی با اشاره به اینکه ترویج غذاهای خوب، سالم و سنتی به سلامت جامعه کمک می‎کند، گفت: نباید فکر کنیم آنچه بر ما گذشته همه‎اش باطل است بلکه خیلی از نقاط قوت را باید در گذشته جست‎وجو کرد، جامعه ما از فرهنگ غنی و با سابقه طولانی که ریشه در گذشته دارد برخوردار است اما این فرهنگ در حال حاضر مورد غفلت قرار گرفته، فست‎فودها جایگزین غذاهای سنتی شده است، صنایع‌دستی به حاشیه رفته که لازم است مهارت‎های حرفه‎ای اصالت فرهنگی و صنایع‌دستی را به جایگاه اصلی خود برگرداند.

وی تقویت تولیدات بومی را در سایه هم‌سویی و هم‌گامی با مهارت‎های فنی و حرفه‎ای برشمرد و بیان داشت: نباید نگاه‎ها فقط به اخذ مدرک معطوف شود، جوانان به این فکر نباشند که با گرفتن مدارک علمی در ادارات و دستگاه‎های دولتی مشغول به کار شوند، نیروی جوان باید ذهن خود را به کارآفرینی و تولید ثروت متمرکز کند.

@باید رویکرد جامعه نسبت به اشتغال تغییر کند

فرماندار آق‎قلا با تأکید بر اینکه باید رویکرد جامعه نسبت به اشتغال تغییر کند، گفت: اگر نگاه‎ها به ایجاد اشتغال، سالم شود می‎توان در همه عرصه‎ها به موفقیت دست یافت.

هیوه‎چی با اشاره به اینکه ضمن تقویت نقاط قوت باید نگاه به آینده نیز داشت، افزود: سلامت جامعه و اشتغال جوانان از مسائل اساسی استان است همه مسئولان در حوزه اشتغال و کارآفرینی پشتیبان افراد کارآفرین خواهد بود.

وی بر لزوم توسعه عرصه‎های کار و کارآفرینی در جامعه تاکید کرد و بیان داشت: باید از ظرفیتی که به واسطه افتتاح آموزشگاه فنی و حرفه‎ای مایا در شهرستان ایجاد شده در راستای توسعه شهرستان در ابعاد مختلف بهره گرفت.

@آموزشگاه علاوه بر ترویج هنر آشپزی نسبت به سلامت جامعه حساس باشد

فرماندار آق‎قلا، فعالیت در حوزه صنایع‌دستی و آموزش آشپزی را جزو فعالیت‎های کاربردی در حوزه بانوان برشمرد و گفت: بانوان باید فرهنگ خوب آشپزی و صنایع‌دستی را احیا کنند.

هیوه‎چی بیان داشت: چاقی، فشار خون، دیابت و بیماری‎هایی که این روزها اکثر خانواده‎ها با آن درگیر هستند ناشی از رژیم بد غذایی است، ذائقه جامعه به طبخ غذای سریع و فست‎فودها گرایش پیدا کرده است و اصلا توجهی به کیفیت نمی‎شود لذا باید آموزشگاه علاوه بر ترویج هنر آشپزی نسبت به سلامت جامعه حساس باشد.فارس

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست