• تاریخ: 2016-08-27
  • شناسه خبر: 20190
  • 361 بازدید

شورای اداری چهار شهرستان شرق گلستان با حضور وزیر کشور برگزار شد

ارکین نیوز-جلسه مشترک شورای اداری شهرستان های مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه تپه با حضور وزیر کشور، استاندار گلستان و نماینده مردم شرق استان گلستان در مجلس، در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت برگزار شد. در این جلسه که ع ...

ارکین نیوز-جلسه مشترک شورای اداری شهرستان های مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه تپه با حضور وزیر کشور، استاندار گلستان و نماینده مردم شرق استان گلستان در مجلس، در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مینودشت برگزار شد.

در این جلسه که عصر شنبه برگزارشد، اسرافیل وزیری فرماندار مینودشت به نمایندگی از دیگر فرمانداران این منطقه در سخنانی در این جلسه از رشد چشمگیر توجه دولت به این شهرستان خبر داد.
وی گفت: در سه سال گذشته ۴۲۰ طرح با اعتبار یک هزار و ۹۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۵۳۷ نفر در این شهرستان به بهره برداری رسید.
وی افزود: اگر اعتبارات سد نرماب چل چای، بیمارسان ۱۵۶ تختخوابی مینودشت و احداث بزرگراه شمال – مشهد درحوزه این شهرستان را لحاظ کنیم، اعتبارات تخصیصی دولت به این شهرستان به چهار هزار و ۳۶۰ میلیارد ریال می رسد.
فرماندار مینودشت گفت: افزایش خدمات رسانی دولت در سه سال گذسته درحوزه های تامن آب شرب روستایی، اجرای طرح اراضی شیبدار، توسعه باغات مثمر، گازرسانی به روستاها و حمایت ویژه برای سه طرح بیمارستان، سد و بزرگراه باعث دلگرمی مردم شده است.
نمابنده مردم چهار شهرستان شرق گلستان درمجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه مسائل اقتصادی از جمله اشتغال و بیکاری را از دغدغه های اصلی رهبری، دولت و مجلس دانست و گفت: همه باید برای رفع این دغدغه تلاش کنیم.
شهرام غراوی افزود: نمایندگان استان در مجلس در ابتدای کار با هم قرار گذاستند تا دولت را در انجام وظایف بویژه در حوزه اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال کمک کنند.
وی خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ مصرف بهینه از مهمترین عوامل برای تحقق اقتصاد مقاومتی است که رسانه های ارتباط جمعی باید در این حوزه فرهنگ سازی کنند.
غراوی برلزوم تشکیل تیم کاری و اتاق فکر متشکل از نخبگان و فازغ التحصیلان درحوزه کارافرینی توسط مسوولان استانی تاکید کرد و گفت: باید با تشکیل این تیم کاری و استفاده از ظرفیت های موجود درجهت رفع مشکلات منطقه گام برداشت.
امام جمعه اهل سنت مراوه تپه نیز در این جلسه با تشریح محرومیت های منطقه در سال های قبل از انقلاب گفت: به برکت انقلاب خدمات زیادی در این منطقه و شهرستان مراوه تپه انجام شده است.
آخوند خوجه دردی غراوی افزود: با این حال کمبودهای موجود در این شهرستان زیاد است که نیاز به توجه ویژه دارد.
وی درخصوص احداث سد چایلی در مراوه تپه نیز گفت: اگرچه احداث این سد خوب است اما هنوز با گذشت ۸ سال از مطالعات آن، وضعیت هفت روستایی که باید جابجا شوند مشخص نشده است.
وی خاطرنشان کرد: با احداث این سد، سه هزار هکتار از اراضی کشاورزی به زیر آب می رود که امرار معاش مردم به آن وابسته است و دولت باید برای آن چاره اندیشی کند.
ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست