• تاریخ: 2015-11-04
  • شناسه خبر: 10127
  • 1,429 بازدید

شهروندان گلستانی مراقب یخ زدگی کنتورهای آب باشند

ارکین نیوز-همزمان با شروع فصل سرما ، شرکت آب و فاضلاب استان گلستان طی اطلاعیه ای نسبت به احتمال یخ زدگی لوله و کنتور های آب منازل هشدار داد و بر انجام اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از یخ زدگی توسط شهروندان تاکید کرد. مدی ...

ارکین نیوز-همزمان با شروع فصل سرما ، شرکت آب و فاضلاب استان گلستان طی اطلاعیه ای نسبت به احتمال یخ زدگی لوله و کنتور های آب منازل هشدار داد و بر انجام اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از یخ زدگی توسط شهروندان تاکید کرد.

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان گلستان گفت:برودت و سرمای بی سابقه طی سالهای گذشته ،یخ زدگی تعداد زیادی از انشعابات آب و بخشی از تاسیسات آب رسانی این شرکت را در برداشت که این امر علاوه بر خسارات زیاد ، معضلات گوناگونی را بوجود آورده بود.

مهندس محمد هادی رحمتی افزود :عمده موارد یخ زدگی تاسیسات مربوط به کنتور و لوله های آب داخل منازل می باشد که با رعایت موارد ایمنی از سوی شهروندان براحتی قابل پیشگیری است.

وی با اشاره به اقداماتی که شهروندان می توانند در خصوص پیشگیری از یخ زدگی لوله ها و کنتورهای منازلشان انجام دهند، اعلام کرد: “عایق نمودن دور کنتور به وسیله پشم شیشه، گونی ،موکت و سایر الیاف مصنوعی در محفظه کنتور” و “عایق بندی لوله های آب در فضای باز ساختمان ” از جمله این راهکارهاست.

وی تصریح کرد:در زمان بروز یخبندان مواردی از قبیل ” ریختن آب جوش بر روی کنتور”، ” روشن کردن آتش در حوضچه کنتور و باز گذاشتن شیر آب جهت رفع یخ زدگی کنتور و لوله های آب جداً خودداری نمائید.

مدیر عامل شرکت آب وفاضلاب استان گلستان با اظهار امیدواری افزود:با اطلاع رسانی ها از سوی رسانه ها و رعایت موارد مذکور از سوی شهروندان، شاهد کمترین خسارات و مشکلات تاسیسات آب رسانی باشیم.

وی در ادامه افزود: اکیپ های عملیاتی در سطح شهرهای استان جهت رفع مشکلات یخ زدگی در زمستان امسال آمادگی کامل دارند و از شهروندان در خواست می شود در زمان یخ زدگی انشعابات آب مراتب را سریعاً به مرکز ارتباط مردمی ۳۲۴۸۰۳۷۰ و امداد آب ۱۲۲ این شرکت اعلام و از دست کاری کنتور جدا خودداری کنند.

مهندس رحمتی در پایان اطلاع رسانی از طریق اخبار و اطلاعات استان و گزارشهای خبری ، خبرهای کوتاه ، مصاحبه های تلویزیونی از شبکه استانی،اطلاع رسانی از طریق برنامه های رادیویی شامل: گلستان سلام،روزنه،تولید و ساخت برنامه های مختلف آموزشی از طریق برنامه تلویزیونی ، درج مطالب آموزشی در قبوض آب بهاء بصورت مستمر، چاپ اطلاعیه های مربوط به اقدامات پیشگیرانه و توزیع آن به همراه قبوض آب بهاء به مشترکین ، اطلاع رسانی از طریق SMS ، نصب بنر در سطح شهرهای استان به تعداد مورد نیاز،درج مطالب آموزشی در سایت شرکت،استانداری،سازمان نظام مهندسی، مسکن و شهرسازی،درج پیش بینی هواشناسی بصورت مستمر در سایت شرکت از مهمترین اقدامات و فعالیتهای این شرکت در سالجاری برشمرد.

وی در ادامه با اشاره به آئین نامه عملیاتی شرکت های آب وفاضلاب در جهت مسئولیت حفاظت و نگهداری کلیه وسایل و تجهیزات در محل برقراری انشعاب آب وفاضلاب افزود بمنظور جلوگیری از یخ زدگی کنتور آب، در صورت هرگونه شکستگی مسولیت هزینه تعویض کنتور برعهده مشترک میباشد.
روابط عمومی شرکت آب وفاضلاب استان گلستان

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست