• تاریخ: 2016-01-09
  • شناسه خبر: 12990
  • 365 بازدید

شهردار و شورای شهر گنبدکاووس عاجز از حل معظل ترافیک!

ارکین نیوز – مبحث مربوط به ترافیک، موضوعی است که در اکثر شهرها بچشم می خورد و زمانیکه کلمه ترافیک به میان می آید «صدای بوق ممتد و تردد خودروها» و یا وسایل نقلیه دیگر تصور می شود اما در شهرستان گنبدکاووس بخش عمده تر ...

ارکین نیوز – مبحث مربوط به ترافیک، موضوعی است که در اکثر شهرها بچشم می خورد و زمانیکه کلمه ترافیک به میان می آید «صدای بوق ممتد و تردد خودروها» و یا وسایل نقلیه دیگر تصور می شود اما در شهرستان گنبدکاووس بخش عمده ترافیک برخی خیابانها استقرار گاریها و وانت های حامل تره بار است که در چند معبر شهر مستقر شده و با امنیت و اطمینان کامل باعث سلب حقوق شهروندی عابران و حتی مغازه داران می شود.
خیابان امامزاده غربی گنبدکاووس یک نمونه کامل سلب حقوق عابران و مغازه داران این خیابان است که قریب سه سال ازعمر این دوره ی شهرداری می گذرد ولی بی تفاوت از آن گذر شده و جالب اینجاست در جلسات و مصاحبه های متعدد شهردار و رئیس شورا همواره خبر از ساماندهی این وضعیت در آینده ای نزدیک می دهند اما عملا تاکنون هیچ اقدامی صورت نپذیرفته و چه بسا بر تعداد این گاریها و خودروهای فروش میوه نیز افزوده شده و عملا با بی تفاوتی از کنار این موضوع عبور می کنند و در برخی موارد از این سد معبرها نیز به بهانه ی کسب و کار و امرارمعاش گاری داران حمایت می شود. حال آنکه رعایت قانون و حفظ حقوق شهروندی موضوعی است که همه افراد ملزم به رعایت آن هستند اما در خیابان امامزاده گنبدکاووس، بازارچه تره بار بنا شده و بسیاری از اهالی این خیابان از جمله ساکنین مسکونی و بازاریان به این موضوع معترضند و شرایط اسفبار این خیابان بر همگان بخصوص اعضای شورا و شهردار محترم کاملا عیان است.
اما با طی شدن این روند چندساله که هیچ اقدام جدی در این خصوص انجام نشده میتوان نتیجه گرفت شهرداری و شورا عاجز از حل این معظل هستند و این موضوع بعنوان دغدغه و موضوعی مهم محسوب نمی شود و اگرچه از رسانه های مختلف این معظل منعکس شده است اما هیچ تدبیری در این باره اندیشیده نشده و هر روز شاهد سنگین تر شدن بار ترافیکی بازار میوه و تره بار و بدنبال آن مشاجره های افراد با یکدیگر هستیم.
اگر گذرتان به خیابان امامزاده غربی گنبدکاووس افتاد حتما قدردان بی تفاوتی شورا و شهردار گنبدکاووس در ازیاد بار ترافیک و حمایتشان از قانون شکنان حقوق شهروندی باشید.!!

منبع: هفته نامه پژواک سخن

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست