• تاریخ: 2017-02-27
  • شناسه خبر: 22396
  • 882 بازدید

شنیده های انتخاباتی بندر ترکمن/ آرایش نیروهای انتخاباتی و تشکیل گروه های ائتلافی

ارکین نیوز-طاهر جانی : تب و تاب فعالیت های کاندیداهای احتمالی انتخابات آتی شورای شهر بندرترکمن که زمزمه های آن از یکی دو ماه قبل به گوش می رسید در فضایی آرام تر از ادوار گذشته ادامه دارد. پیش بینی می شود تعداد کاندیداهای ...

ارکین نیوز-طاهر جانی : تب و تاب فعالیت های کاندیداهای احتمالی انتخابات آتی شورای شهر بندرترکمن که زمزمه های آن از یکی دو ماه قبل به گوش می رسید در فضایی آرام تر از ادوار گذشته ادامه دارد.

پیش بینی می شود تعداد کاندیداهای دوره پنجم در این انتخاباتی ترین شهر استان به ۱۰۰ نفر برسد با این حال در فاصله بیش از دو ماه تا روز برگزاری انتخابات به طور یقین نمی توان از نصف این تعداد هم که بشود آنها را در حال فعالیت دید نام برد.
تحلیل گران و تعدادی از کاندیداهای دوره گذشته دلیل این موضوع را حوادث پیش بینی نشده در پشت پرده انتخابات ربط داده و معتقدند همه چیز انتخابات دوره چهارم آن چیزی نبود که در واقع رقم خورد و برخی لابی گری ها در نتیجه آراء نقش داشته است.
۱- صاحب نظران انتخاباتی می گویند آرایش نیروهای انتخابات شورای شهر بندرترکمن در این دوره به تشکیل گروه های ائتلافی نزدیک است. با این حال تعداد داوطلبین مستقل هم کم نخواهد بود.

۲- یک تحلیل گر انتخاباتی می گوید: هر چند نظرات عمومی در انتخابات آینده شورای شهر بندرترکمن روی گروه های ائتلافی متمرکز شده است اما تشکیل تیمی که همه اعضای آن از یک فکر مشترک برخوردار باشند قدری سخت و بعید به نظر می رسد.
۳- پیش بینی می شود در صورت تشکیل یک ائتلاف مردمی، کاندیداهای ائتلاف مورد نظر بتوانند با کمترین مشکل وارد شورای شهر دوره پنجم شوند.

۴- اکثر فعالان انتخاباتی با توجه به مشخص نبودن آرایش کاندیداها هنوز تصمیم شان را برای جانبداری از یک ائتلاف و یا کاندیدای خاص اعلام نکرده و منتظرند وضعیت داوطلبین احتمالی مشخص گردد.

۵- رحمان قزاق کاندیدای اسبق مجلس شورای اسلامی عزم خود را برای حضور قوی در انتخابات دوره پنجم شورای شهر بندرترکمن جزم کرده و در حالی بیشتر داوطلبین تصمیم قطعی شان را نگرفته اند وی جلسات خانگی را شروع کرده است.نزدیکان رحمان قزاق مدعی شده اند که این داوطلب بیش از ۲ هزار رای بسته از اقوام قزاق ساکن آن شهر دارد.

۶- افراد نزدیک به انتخابات شورای شهر از احتمال کاندیداتوری تایماز ایری (کارمند شهرداری بندرترکمن)- کمال یارعلی ( عضو شورای شهر بندرترکمن)- یحیی حانه- تاج محمد قزل- داود اسلامی نیا- صالح ایری (عضو شورای دوره دوم بندرترکمن) خبر می دهند.
۷- به رغم وجود شایعاتی مبنی بر تشکیل یک گروه ائتلاف از ناحیه یکی از کاندیداهای انتخابات دوره گذشته مجلس و عضویت عید محمد قره جه (کاندیدای دوره چهارم شورای شهر بندرترکمن) نامبرده مساله را تکذیب کرده و می گوید تا این تاریخ تصمیم قطعی جهت کاندیداتوری در انتخابات شورای شهر نگرفته است.

۸- مسعود کر کاندیدای دوره ی گذشته شورای شهر بندرترکمن می گوید: موضوع تشکیل گروه های ائتلافی که ممکن است از سوی برخی افراد دارای نفوذ مورد حمایت قرار بگیرند باعث تردید در تصمیم داوطلبین شده و همه به نوعی در انتظارند تا اولین لیست از یک گروه ائتلافی به اعلام عمومی برسد.
ترکمن سسی

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست