• تاریخ: 2016-01-10
  • شناسه خبر: 13050
  • 564 بازدید

سونامی در کابینه ترکمنستان

ارکین نیوز – رئیس‌جمهور ترکمنستان با صدور احکام جداگانه‌ای برخی مقامات عالی‌رتبه دولتی را از کار برکنار و به جای آنها افراد جدیدی را معرفی کرد. به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از واحد برونمرزی، قربان قلی بردی محمد اف ...

ارکین نیوز – رئیس‌جمهور ترکمنستان با صدور احکام جداگانه‌ای برخی مقامات عالی‌رتبه دولتی را از کار برکنار و به جای آنها افراد جدیدی را معرفی کرد.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از واحد برونمرزی، قربان قلی بردی محمد اف در اولین جلسه هیات دولت این کشور از آغاز سال جدید میلادی(۲۰۱۶) تعدادی از مقامات و وزرای این کشور را عزل و نصب کرد.
بنا به این گزارش، «قربانقلی بردی‌محمداف» رئیس جمهور ترکمنستان با صدور احکامی جداگانه وزرای جدید صنایع نفت و گاز، کشاورزی، محیط زیست و نیز استاندار جدید «لباب» را معرفی کرد.
بر این اساس، «محمدنور خلیل‌اف» وزیر نفت و گاز ترکمنستان از این سمت برکنار شد و «مرادگلدی مرداف» به عنوان وزیر جدید نفت و گاز ترکمنستان معرفی شد.
علاوه بر این رئیس جمهور ترکمنستان طی حکمی «دوران نورصحت‌اف» را به عنوان وزیر جدید صنایع، «سیدمحمد آق‌محمداف» را به عنوان وزیر کار و تامین اجتماعی و «نورصحت صفردوردی‏اف» را به عنوان وزیر جدید کشاورزی ترکمنستان معرفی کرد.
همچنین «جورایوف» از سمت استانداری لباب کنار شد و «چارلی اف» را به عنوان استاندار جدید و «مرگن آننابایوف» را به عنوان رئیس جدید سازمان محیط زیست ترکمنستان معرفی شد.
خبرگزاری آریا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست