• تاریخ: 2017-06-07
  • شناسه خبر: 23025
  • 197 بازدید

سطح آب در تالاب بین‎المللی آلاگل کاهش یافت

ارکین نیوز- مسئول تالاب بین‎المللی آلاگل با اشاره به کاهش سطح آب در تالاب بین‎المللی آلاگل گفت: در حال حاضر کمتر از ۲ هزار هکتار، آب در تالاب آلاگل وجود دارد. هادی آتابای شامگاه سه‎شنبه در جمع خبرنگاران در بازدید از تالا ...

ارکین نیوز- مسئول تالاب بین‎المللی آلاگل با اشاره به کاهش سطح آب در تالاب بین‎المللی آلاگل گفت: در حال حاضر کمتر از ۲ هزار هکتار، آب در تالاب آلاگل وجود دارد.

هادی آتابای شامگاه سه‎شنبه در جمع خبرنگاران در بازدید از تالاب بین المللی آلاگل اظهار داشت: تالاب آلاگل یکی از تالاب‌های بین‌المللی استان گلستان است و در وضعیت پرآبی ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار آب دارد.

مسئول تالاب بین‎المللی آلاگل تصریح کرد: با توجه به رطوبت بالا این منطقه، وجود تالاب‌ها در منطقه سبب جلوگیری از فرسایش خاک خواهد شد.

وی تصریح کرد: ۵۰ درصد وجود ریزگردها در خوزستان به علت خشک شدن تالاب‌ها است و اگر در این منطقه تالاب‎ها خشک شود، منطقه ما هم شاهد ریزگرده‎ها خواهد بود.

آتابای یادآور شد: کنترل سیلاب‌ها یکی دیگر از کارکردها اهمیت تالاب‌ها است و این تالاب‌ها سبب می‌شود حجم آب‌ها کنترل شده و سبب عدم خسارت خواهد شد.

مسئول تالاب بین‎المللی آلاگل تاکید کرد: جوامع محلی از این تالابها در کشاورزی، دامداری، پرورش آبزیان و گردشگری استفاده می‎کنند و یکی از عوامل اصلی سکونتگاه این جوامع در منطقه وجود این تالاب‎ها است.

آتابای تصریح کرد: در حال حاضر کمتر از ۲ هزار هکتار، آب در این تالاب وجود دارد و از ۱۵ خرداد سال ۹۵، منبع اصلی تامین آب از سد شیرین دره خراسان شمالی سبب کاهش آب شده است.

مسئول محیط‎بانی تالاب آلاگل گفت: به علت وجود آب در تالاب، این گونه‎های گیاهی تولید شده و این گونه‎ها سبب تغذیه پرندگان زمستانی مهاجر منطقه خواهد بود.

وی افزود: در حال حاضر تالاب آلماگل و اجی گل ایده ال نیست اما بد نیست، تالاب آجی‎گل ۲۵۰ هکتار و آجی گل اخی تپه و آجی گل تنگلی ۲۵۰ هکتار آب دارد/تسنیم

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست