• تاریخ: 2016-05-22
  • شناسه خبر: 17862
  • 428 بازدید

سرمایه‎گذار اوکراینی در منطقه اترک و شهرک شهید هزارجریبی فعال است

ارکین نیوز-مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان گلستان با اشاره به سرمایه‎گذاری خارجی در بخش گردشگری گفت: سرمایه‎گذار اوکراینی در منطقه اترک و شهرک شهید هزارجریبی فعال است. داود طبرسا امروز در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در گر ...

ارکین نیوز-مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان گلستان با اشاره به سرمایه‎گذاری خارجی در بخش گردشگری گفت: سرمایه‎گذار اوکراینی در منطقه اترک و شهرک شهید هزارجریبی فعال است.

داود طبرسا امروز در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار کرد: زیرساخت سرمایه‎گذاری در بخش‎های گردشگری، صنعت و کشاورزی در استان گلستان فراهم نیست و این مسئله به گپ تاریخی برمی‎گردد.

وی از راه‎اندازی تور مجازی در مرکز خدمات سرمایه‎گذاری استان گلستان خبر داد و تصریح کرد: تور مجازی در راستای آشنایی سرمایه‎گذاران با فرصت‎های سرمایه‎گذاری استان گلستان است که در قالب نرم‎افزار تهیه شده و سرمایه‎گذار می‎تواند با مراجعه به این سامانه درخواست بدهد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان گلستان افزود:‎ صد نقطه استان که قابلیت سرمایه‎گذاری دارند در تور مجازی بارگذاری شده است و خدمات قابل دسترسی برای سرمایه‎گذار قابل مشاهده بوده و ممنوعیت زیست محیطی یا امور زراعی در این سامانه مشخص شده است.

طبرسا افزود: اگر تمام نگاه‎ها به مرکز خدمات باشد باید کمتر از ۴۵ روز به سرمایه‎گذار پاسخ دهیم ولی پراکندگی تیم مذاکره‎کننده در استان وجود دارد و تیم واحدی در این زمینه نیست و احتمال عدم رضایت سرمایه‎گذار وجود دارد.

جذابیت سرمایه‎گذاری در بخش گردشگری و کشاورزی در گلستان وجود دارد

وی با تاکید بر اینکه برای انجام سرمایه‎گذاری باید طرح مطالعاتی انجام شود، گفت: با اجرای طرح مطالعاتی مشکلات زیست محیطی احصاء می‎شود تا روند سرمایه‎گذاری با سهولت بیشتری انجام بگیرد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان گلستان با بیان اینکه جذابیت سرمایه‎گذاری در بخش گردشگری و کشاورزی وجود دارد، ابراز کرد: مشکل استان به فقدان اعتبارات دولتی برمی‎گردد.

طبرسا با اشاره به سرمایه‎گذاری خارجی در بخش گردشگری گفت: سرمایه‎گذار اوکراینی در منطقه اترک و شهرک شهید هزارجریبی فعال است.

وی با اشاره به اینکه در سرمایه‎گذاری داخلی رتبه‎بندی وجود ندارد، بیان کرد: در سال ۲۰۱۲ استان گلستان رتبه هفتم را با ۵۵ میلیون دلار کسب کرد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست