• تاریخ: 2016-12-14
  • شناسه خبر: 21740
  • 320 بازدید

سرما، برف و یخبندان مهمان مردم گلستان می شود

ارکین نیوز-هواشناسی گلستان با صدور اخطاریه جوی هشدار داد که طی ساعات آینده ریزش هوای سرد از عرض های بالاتر باعث افزایش و ضخامت ابرها، وزش باد، طوفانی شدن دریای خزر و سپس بارندگی متناوب در نقاط مختلف این استان می شود و به ...

ارکین نیوز-هواشناسی گلستان با صدور اخطاریه جوی هشدار داد که طی ساعات آینده ریزش هوای سرد از عرض های بالاتر باعث افزایش و ضخامت ابرها، وزش باد، طوفانی شدن دریای خزر و سپس بارندگی متناوب در نقاط مختلف این استان می شود و به دنبال آن دمای هوا تا ۱۵ درجه سانتی گراد کاهش می یابد.

در این اخطاریه که امروز چهارشنبه در اختیار دستگاههای عضو ستاد مدیریت بحران گلستان قرار گرفت، آمده است: از نیمه شب فردا در نواحی کوهستانی و سردسیر شرق و شمال شرق استان ریزش های جوی به صورت برف خواهد بود؛ همچنین مه غلیظ و یخبندان باعث اختلال در تردد جاده های کوهستانی شده و از صبح جمعه از میزان و ضخامت ابرها کاسته می شود.

هواشناسی گلستان همچنین از نفوذ موج دوم سرما از عصر شنبه آینده به استان خبر داده و اعلان کرد که این سامانه تا ظهر روز یکشنبه با وزش شدید باد، مواج شدن دریا، افزایش ابر، بارندگی متناوب و در نواحی کوهستانی و سردسیر توام با برف و مه خواهد بود.

هواشناسی گلستان همچنین پیش بینی کرده است که این سامانه از روز یکشنبه از استان خارج که به دنبال آن شرایط جوی منطقه نسبتا پایدار می شود اما سرما تا اواخر هفته آینده در این خطه شمالی باقی خواهد ماند.

به گزارش ایرنا طی ۲۴ ساعت گذشته گرم ترین و سرد ترین نقاط استان گلستان به ترتیب گنبدکاووس و بندرترکمن به ترتیب با کمینه ۲۵ و ۱۵ درجه سانتی گراد بالای صفر بودند/ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست