• تاریخ: 2016-08-24
  • شناسه خبر: 20121
  • 439 بازدید

جلسه کارگروه محیط زیست و پسماند شهرستان آق قلا تشکیل گردید

ارکین نیوز-جلسه کارگروه محیط زیست و پسماند شهرستان آق قلا به ریاست “علی اکبر قجری”معاون فرماندار و با حضور اعضاء این کارگروه در سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل شد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آق قلا، ...

ارکین نیوز-جلسه کارگروه محیط زیست و پسماند شهرستان آق قلا به ریاست “علی اکبر قجری”معاون فرماندار و با حضور اعضاء این کارگروه در سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آق قلا،”علی اکبر قجری” در این جلسه یکی از اساسی ترین راههای کاهش معضلات زیست محیطی در سطح شهرستان را آموزش،فرهنگ سازی و جلب مشارکت عمومی و سازمانهای مردم نهاد در حوزه محیط زیست دانست.
وی در ادامه با اشاره به وظایف شهرداری در خصوص جمع آوری و ساماندهی نخاله های ساختمانی و زباله ها در سطح شهرستان اظهار داشت:شهرداری ها باید نسبت به تعیین یک محل مناسب جهت ساماندهی و انتقال زباله های شهری و نخاله های ساختمانی با تایید محیط زیست اقدام نمایند.
معاون فرماندار شهرستان آق قلا،هماهنگی و همکاری تمامی ادارات از جمله محیط زیست،شهرداری ها و آموزش و پرورش را در حفظ محیط زیست امری ضروری دانسته و تاکید نمود: تمامی ادارات باید نسبت به هماهنگی و همکاری همه جانبه با هم تلاش نمایند تا محیطی سالم و به دور از مخاطرات طبیعی در شهرستان داشته باشیم.
این مقام منسئول در شهرستان آق قلا به لزوم مشارکت آموزش و پرورش را درطرح حفاظت و پاکسازی محیط زیست اشاره نموده و بیان داشت؛ آموزش پرورش می تواند با مدیریت مدارس و آموزش دانش آموزان و اولیا مربیان در زمینه بسته بندی درست و تفکیک زباله از یکدیگر و انتقال آن در ساعت مقرر از شبانه روز به سطل های زباله نصب گردیده در معابر شهر زمینه ساز این اقدام فرهنگی باشد.
“قجری” با بیان اینکه با فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی دقیق و به موقع می‌توان مضرات پسماندها و زباله‌های عفونی را کاهش داد،عنوان کرد:پیشرفت جوامع و ماشینی شدن زندگی‌های امروزی نقش بسیار مهمی در افزایش زباله‌های شهری، صنعتی و .. دارد که دفع بهداشتی آن باید مورد توجه متولیان امر قرار گیرد.

  • نورعلی - 2016-08-28 در 12:53 ق.ظ

    جلسه تشکیل شده بسیار مهم بود ولی چیزی که می بایست لحاظ گردد این است که شهرستانی بدون داشتن اداره مستقل محیط زیست چگونه می تواند در این امر موفق باشد . در این جلسه اداره محیط زیست شهرستان گرگان حضور داشتند که سنخیتی با موضوع جلسه که مدیریت پسماند در شهرستان آق قلا باشد نداشت چون آق قلا شهرستانی مستقل از شهرستان گرگان است و باید از همه لحاظ مستقل باشد.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست