• تاریخ: 2015-01-26
  • شناسه خبر: 1001
  • 584 بازدید

ساماندهی سه راهی انبارالوم تا سد وشمگیر در دستور کار امسال قرار دارد

ارکین نیوز-مدیرکل راه و شهرسازی گلستان گفت: ساماندهی سه راهی انبار الوم تا سد وشمگیر در محور ارتباطی آق قلا – اینچه برون در شمال استان را، از برنامه‌های امسال این اداره کل است. مهندس”علی‌بخش رستمی” گفت: ...

3 rahi-Ammarolom
ارکین نیوز-مدیرکل راه و شهرسازی گلستان گفت: ساماندهی سه راهی انبار الوم تا سد وشمگیر در محور ارتباطی آق قلا – اینچه برون در شمال استان را، از برنامه‌های امسال این اداره کل است.

مهندس”علی‌بخش رستمی” گفت: ساماندهی و ایمن سازی این مسیر شامل نصب گاردریل، چراغ روشنایی برج نور و اجرای دور برگردان ایمن است که در صورت ابلاغ و تخصیص اعتبار لازم تا پایان سال مالی ۹۳ عملیات اجرایی آنها در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: سه راهی انبارالوم تا سد وشمگیر ۳۰ کیلومتر طول دارد که طی سال‌های گذشته، ۲۲ کیلومتر این مسیر، روکش آسفالت و هشت کیلومتر آن، شانه‌سازی شده است.

به گفته رستمی، آسفالت حدود پنج کیلومتر از انتهای مسیر شانه‌سازی شده، دچار شکستگی و آسیب دیدگی شدید رویه است که سه کیلومتر آن نیز، از انبارالوم به سمت سد، روکش آسفالت اولیه شده و مابقی آن را برای امسال در دستور کار داریم.

وی اظهار داشت: اجرای رمپ‌های ورود و خروج و ساخت یک دهنه پل هشت متری و لکه‌گیری مستمر نیز از دیگر اقدامات اجرا شده در این مسیر است.

این مقام اقتصادی مسوول در گلستان تصریح کرد: مهم این است که نزدیک به چهار هزار کیلومتر از راه‌های آسفالته استان اعم از راه‌های روستایی، فرعی، اصلی و بزرگراه، به دلیل سرویس دهی دائمی، دچار آسیب و مستهلک می‌شوند که سالانه به مرمت و نگهداری نیاز دارند.

به گفته رستمی، مرمت و نگهداری راه‌های آسفالته سالیانه دست کم به دو هزار میلیارد ریال (۲۰۰ میلیارد تومان) منابع نیاز دارد که متاسفانه این منابع در اختیار نیست.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان گفت: به همین دلیل، برای انتهای مسیر سه راهی انبارالوم به سد وشمگیر (از گوگ تپه تا سه راهی اسلام آباد)، متاسفانه از اعتبار پیش‌بینی شده امسال، حدود پنج درصد آن برای تخصیص، ابلاغ شده است.به گفته وی، این بدان معنی است که از حدود ۲۰ میلیارد ریال منابع اعتباری لازم برای اجرای اقدامات این هشت کیلومتر، حدود یک میلیارد ریال به اداره کل ابلاغ اعتبار شده که امیدواریم بتوانیم با همین منابع کم، بخشی از تعهدات خود را اجرا کنیم./ ایسنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست