• تاریخ: 2015-09-16
  • شناسه خبر: 8157
  • 538 بازدید

زمین لرزه در استان گلستان خسارت و تلفات نداشت

ارکین نیوز-مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری گلستان گفت: با وجود شعاع عمل بالای زمین لرزه شامگاه سه شنبه در این استان خوشبختانه گزارشی از خسارت یا تلفات احتمالی در شهرهای شمالی واصل نشده است. صادقعلی مقدم در گفت گو با خ ...

ارکین نیوز-مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری گلستان گفت: با وجود شعاع عمل بالای زمین لرزه شامگاه سه شنبه در این استان خوشبختانه گزارشی از خسارت یا تلفات احتمالی در شهرهای شمالی واصل نشده است.

صادقعلی مقدم در گفت گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: زمین لرزه ۴٫۷ ریشتری گلستان شعاع عمل بالایی داشت بطوریکه از مرزهای ترکمنستان تا استان سمنان و حتی در شرق مازندران احساس شد اما هیچگونه خسارتی نداشته است.
وی بیان داشت: این زلزله مقارن ساعت ۲۲:۰۵ در عمق ۲۱ کیلومتری سیمین شهر گلستان رخ داد و از مرزهای شمالی تا جنوب استان حتی در استان همسایه (سمنان) شامل شهرهای دامغان، شاهرود و میامی و نیز در شهرستان بهشهر از توابع مازندران لرزید.
وی اظهار داشت: معمولا زلزله با این شدت و سطح از پراکندگی تخریب به دنبال دارد اما خوشبختانه با جمع بندی گزارش های ۱۴ فرمانداری و ۲۷ بخشداری گلستان هیچ خسارتی تاکنون واصل نشده است.
وی بیان داشت: اگرچه از صبح امروز /چهارشنبه/ اکیپ هایی به روستاهای دورافتاده اعزام خواهند شد اما پیش بینی می شود حتی در این مناطق خسارتی نداشته باشیم.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری گلستان گفت: زمین لرزه سه شنبه شب این استان در عرض جغرافیایی ۳۷.۳۵۵ و طول جغرافیایی ۵۴.۲۶۶ در کانون سیمن شهر رخ داد.
سیمین شهر از توابع شهرستان بندری گمیشان در شرق دریای خزر و حدود ۵۰ کیلومتری گرگان قرار دارد.
استان گلستان با افزون بر ۲۰ هزار کیلومتر مربع حدود ۱٫۸۵۰ میلیون نفر جمعیت دارد.ایرنا

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست