• تاریخ: 2015-01-06
  • شناسه خبر: 483
  • 545 بازدید

زلزله ۴٫۴ ریشتری انبارالوم شهرستان آق قلا خسارتی در پی نداشته است

ارکین نیوز-مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان گفت: با وجود شدت زلزله ۴٫۴ ریشتری «انبارالوم» آق‌قلا تاکنون گزارشی مبنی بر خسارت جانی و مالی به این اداره‌کل مخابره نشده است. صادق‎علی مقدم اظهار کرد: این زلزله به مقیاس ۴٫۴ ری ...

ارکین نیوز-مدیرکل مدیریت بحران استان گلستان گفت: با وجود شدت زلزله ۴٫۴ ریشتری «انبارالوم» آق‌قلا تاکنون گزارشی مبنی بر خسارت جانی و مالی به این اداره‌کل مخابره نشده است.

صادق‎علی مقدم اظهار کرد: این زلزله به مقیاس ۴٫۴ ریشتر درجه مقیاس امواج درونی زمین و رأس ساعت ۱۶:۱۳ دقیقه در منطقه انبارالوم از توابع شهرستان آق‌قلا رخ داده است.

وی اضافه کرد: این زلزله در عمق ۲۰ کیلومتری و طول جغرافیایی ۵۴٫۴۱۰ و عرض جغرافیایی ۳۷٫۱۹۰ روی داده است.

مقدم با اشاره به دریافت گزارش از فرمانداری‌های استان به وی‍ژه فرمانداری‌های آق‌قلا، علی‌آبادکتول و گرگان، تصریح کرد: گزارش‌های دریافتی حاکی است که با توجه به شدت این زلزله، خسارتی به این مناطق وارد نشده است.

وی با تأکید بر آمادگی اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران گلستان برای مواجهه با حوادث احتمالی، بیان کرد: استان گلستان با توجه به قرار گرفتن در مدار زلزله هر از چند گاهی زلزله‌هایی با مقیاس ریشترهای متفاوت را تجربه می‌کند.

دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گلستان تشریح کرد: مرکز اکثر این زلزله‌ها منطقه انبارالوم از توابع شهرستان آق‌قلا است و خوشبختانه چند سالی است که زلزله‌ای در مقیاس بزرگ در استان اتفاق نیفتاده است.

مقدم تصریح کرد: این موضوع به این معنی نیست که نسبت به زلزله‌ها بی‌توجه باشیم بلکه باید ضمن حفظ دغدغه و آمادگی لازم بیش از گذشته به موضوع پیشگیری، آمادگی و مقابله با حوادث احتمالی ناشی از زلزله توجه کنیم.

وی یادآور شد: با توجه به اهمیت موضوع و قرار گرفتن بخش‌های بسیاری از استان بر نوار زلزله، به سناریوی زلزله در دوره‌های آموزشی مرتبط با مدیریت بحران توجه جدی شده است.

مقدم ادامه داد: با تمام کارهایی که انجام گرفته هنوز نیازمند توجه جدی‌تری به موضوع آموزش و فرهنگ‌سازی در جامعه نسبت به موضوع زلزله و دیگر بلایای طبیعی هستیم.

به گفته وی، در سال‌های اخیر، توجه به مقاوم‌سازی سازه‎های مسکونی، ترویج فرهنگ بیمه به ویژه بیمه بیش از ۹۰ درصد اماکن تجاری و مسکونی شهرهای استان، آموزش‌های همگانی در قالب کارگاه‌های آموزشی و اقدامات رسانه‌ای در اولویت کاری این اداره کل بوده است.

به گزارش فارس؛ استان گلستان با جمعیتی بالغ بر یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در شمال شرقی کشور قرار دارد و سالانه انواع بلایای طبیعی از جمله زلزله و سیل این استان را تهدید می‌کند/a>.فارس

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست