• تاریخ: 2015-06-14
  • شناسه خبر: 4917
  • 2,088 بازدید

ریاحی در واکنش به تجمع آق قلا: کارخانه ستاره جفاکنده جزو مراکز خرید معرفی شده ما نبوده

ارکین نیوز-مدیر کل غله و خدمات بازرگانی گلستان در خصوص تجمع کشاورزان آق قلا در خصوص پرداخت پول گندم شان گفت : کارخانه ای که گندم آنها را خریداری کرده جزو لیست مراکز خرید ما نبوده و ما نیز تعهدی به پرداخت مطالبات آنها ندا ...

showimage.aspx
ارکین نیوز-مدیر کل غله و خدمات بازرگانی گلستان در خصوص تجمع کشاورزان آق قلا در خصوص پرداخت پول گندم شان گفت : کارخانه ای که گندم آنها را خریداری کرده جزو لیست مراکز خرید ما نبوده و ما نیز تعهدی به پرداخت مطالبات آنها نداریم .

کشاورزان منطقه ترکمن صحرا دیروز با تجمع در مقابل درب فرمانداری آق قلا اعتراض خود را به پرداخت مطالبات گندم نشان دادند.

بنا بر اظهارات کشاورزان ماجرا از آن قرار بوده که در حدود ۱۰ هزار تن گندم توسط کشاورزان منطقه به کارخانه آرد ستاره جفاکنده تحویل شده ولی متاسفانه تاکنون مطالبات آن ها پرداخت نگردیده است.

شنیده ها حاکی از آن دارد که اداره کل غلات ۴۰۰۰ تن از گندم ها را به علت بدهی از حساب این کارخانه کم کرده است.
۴۰۰۰ تن از گندم های موجود در انبار این کارخانه به علت بدهی به اداره غلات استان گلستان توقیف گردیده است.
یکی از تجمع کنندگان می گفت : متاسفانه تمامی چک های واگذار شده توسط این کارخانه وصول نگردیده است.

وی افزود : با توجه به خشکسالی های اخیر و هزینه های انجام شده بابت کاشت و برداشت گندم، از اداره کل غلات استان و سایر مسئولین ذی ربط تقاضا داریم تا به این مشکل رسیدگی کنند.

بنا به روایتی دیگر تجمع کنندگان عنوان داشتند که بیش از ۱۲ هزار تن گندم شهرستان را به واسطه تعدادی دلالال سودجو به کارخانه آردی در شهرستان بندرگز تحویل دادند ولی هنوز به مطالبات خود نرسیده اند.

گفته می شود حدود ۹۰ درصد گندم تحویلی کشاورزان توسط دلالان خریداری شده و به کارخانه آرد ستاره جفاکنده منتقل شده است .
شنیده ها حاکی از این است که با توجه به بدهی این کارخانه به اداه کل غله استان بخشی از گندم های تحویل گرفته شده بوسیله این کارخانه را ضبط کرده است .

در همین خصوص عصر امروز یکشنبه ۲۴ خرداد ماه رمضانعلی ریاحی مدیر کل غله و بازرگانی دولتی استان گلستان گفت : ما قبلا هم اعلام کردیم که مراکز دولتی اعلام شده که ما معرفی می کنیم می توانند گندم کشاورزان را تحویل بگیرند و ما هم بلافاصله پول آنها را می دهیم .

ریاحی افزود: کارخانه مورد نظر جزو لیست اعلامی ما نبوده و خودش بصورت آزاد گندم کشاورزان را خریداری می کرده است و بنابر این ما تعهدی در این زمینه نداریم/گلستان ما

  • بهمن - 2015-06-20 در 11:19 ق.ظ

    آقای مدیر کل غله استان گلستان بجای اینکه گندم کشادرزان توقیف کند از نظر حقوقی نمی توانستند خود کارخانه را قبلا توقیف کنند, چرا اداره کل غله بابت طلب سال قبل امسال اقدام کردند؟

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست