• تاریخ: 2015-11-13
  • شناسه خبر: 10482
  • 1,027 بازدید

روزنامه ورزشی نود قلب دو میلیون ترکمن را شکست

ارکین نیوز – موسی جرجانی نویسنده و پژوهشگر فرهنگ و ادب ترکمن ، خبرنگار ارشد و بازنشسته صدا و سیما نیز به صف معترضین به تیتر روزنامه ورزشی نود پیوست. در متن اعتراض موسی چرچانی که در شبکه های مجازی منتشر شده است آمده ...

ارکین نیوز – موسی جرجانی نویسنده و پژوهشگر فرهنگ و ادب ترکمن ، خبرنگار ارشد و بازنشسته صدا و سیما نیز به صف معترضین به تیتر روزنامه ورزشی نود پیوست.
در متن اعتراض موسی چرچانی که در شبکه های مجازی منتشر شده است آمده است :
دیروز به آذری ها و امروز به ترکمن ها ؛ فردا به کدام قوم توهین خواهد شد ؟!

از بدو پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران این نظام همواره از طرف دشمنان خارجی و ایادی داخلی آنان که منافع خود را از دست داده اند, مورد حمله و تهاجم قرار گرفته است و آنان هنوز هم به گونه های مختلف سعی می کنند به طرق گوناگون با برهم زدن وحدت اقوام ایرانی, به نیات پلید خود دست یابند.

در همین راستا در حالی که ترکشهای توهین آمیز برنامه تلویزیونی فیتیله به هموطنان آذری فروکش نکرده بود, امروز ترکمن های مومن و مرزداران شمالی کشورمان مورد حمله قرار گرفته و در این راستا روزنامه ورزشی نود در شماره روز پنج شنبه مورخه بیست و یکم آبان ماه ۹۴٫ قبل از مسابقه فوتبال بین تیم ملی ایران با ترکمنستان, از سری رقابتهای مقدماتی جام جهانی فوتبال, در تیتر اول خود نوشته است: (( ترکمن ها باید زانو بزنند )).

در همین راستا باید به این قبیل افراد توطئه گر باید بگوییم که ترکمن ها فقط در برابر خداوند زانو زده و می زنند.

ترکمن ها در طول تاریخ نشان داده اند که حتی در برابر دشمنان این آب و خاک زانو نزدند که این موضوع در دوران هشت سال دفاع مقدس بوضوح نشان داده شده است.

بطوری که ترکمن ها در طول این دوران , پانصد شهید, ششصد آزاده و دو هزار و پانصد جانباز. تقدیم این انقلاب کرده است و این حقیقتی انکار ناپذیر است.

در ضمن این حقیقت و حضور پرشور ترکمن ها در تمام صحنه های انقلاب, بیانگر وحدت طلبی و همبستگی آنان را در کنار دیگر اقوام ایرانی را نشان داده است.

در چنین شرایطی اینگونه رفتار توهین آمیز و تفرقه برانگیز هرگز نمی تواند خللی در اراده ترکمن ها در حفظ و حراست از این آب و خاک بوجود بیاورد.

در پایان از مسولان کشورمان استدعا داریم که با این قبیل افراد برخورد نمایند.

موسی جرجانی

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست