• تاریخ: 2015-11-13
  • شناسه خبر: 10470
  • 635 بازدید

رنج هشت ساله مراوه تپه از کمبود امکانات

ارکین نیوز-فرماندار مراوه تپه در گالیکش گفت: مراوه‎تپه هشت سال است که شهرستان شده اما همچنان از کمبودها رنج می‎برد. اسماعیل تاجی‌قره‎جه عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی شرق گلستان در شهرستان گالی ...

ارکین نیوز-فرماندار مراوه تپه در گالیکش گفت: مراوه‎تپه هشت سال است که شهرستان شده اما همچنان از کمبودها رنج می‎برد.

اسماعیل تاجی‌قره‎جه عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی شرق گلستان در شهرستان گالیکش گفت: دانشگاه علوم پزشکی و نهادهای دولتی باید بر اساس اولویت‎بندی نسبت به ایجاد مراکز و واحدهای درمانی اقدام کنند مراوه‎تپه هشت سال است که شهرستان شده اما همچنان از کمبودها رنج می‎برد.

به گزارش نیلکوه،وی با اشاره به اینکه فرمانداران شهرستان‌های گالیکش، مینودشت و کلاله در این جلسه تقاضای احداث درمانگاه و بیمارستان با توجه به داشته‌های خوددارند گفت: برخی از این شهرستان‌ها بیمارستان دارند و تقاضای احداث درمانگاه در کوچه کناری آن رادارند و اما مردم محرم مراوه‌تپه از کمترین امکانات این حوزه برخوردار هستند.

وی تصریح کرد: بعد مسافت از مرکز استان گلستان سبب شده تا مدیران مراوه‎تپه را نبینند، این شهرستان اداره تأمین اجتماعی ندارد ولی ۳ هزار و ۵۰۰ بیمه‎گذار دارد.

پس از گفته‌های تاجی تعدادی از مدیران استانی قول دادند تا پس از ماه محرم به این شهرستان سفری داشته باشند.
مردم کلاله برای استفاده از تسهیلات بانک رفاه باید به کلاله بروند

فرماندار مراوه‎تپه افزود: مراوه‎تپه با برخورداری از تعاونی مرزنشینان هیچ‌گاه در فعالیت اقتصادی متوقف نشد و جزو موفق‎ترین تعاونی‎های کشور است.

تاجی‎قره‎جه بر لزوم دایر شدن یک بانک عامل در این شهرستان تأکید کرد و گفت: مردم مراوه‌تپه برای دریافت کمک‌های امدادی این نهادهای به بانک رفاه شهرستان کلاله بیایند و ضامن خود را نیز از این شهرستان انتخاب کنند.
به گفته وی فنی و حرفه‎ای مراوه‎تپه با توجه به فعالیت‎های خوبی که انجام داد جزو ادارات نمونه شناخته شد اما فنی و حرفه‎ای مراوه‎تپه به دلیل عدم تخصیص بودجه ساختمان اداری ندارد.
tajiiibud1
به گفته وی به مردم این شهرستان قول افتتاح ساختمان فنی و حرفه‌ای را در دهه فجر امسال داده‌ایم اما با روندی که دارد تا چند دهه فجر دیگر شاهد افتتاح آن نخواهیم بود.
وی با اشاره به اینکه شهرستان مراوه‎تپه در بخش صنایع‌دستی پایلوت است، گفت: شغل مردم عشایر و روستایی این شهرستان صنایع‌دستی است که لازم است مسئولان در این بخش ما را حمایت کنند.

فرماندار مراوه‎تپه این شهرستان را یکی از آسیب‎پذیرترین شهرهای استان ازلحاظ آسیب‎های اجتماعی دانست و اظهار کرد: به علت عدم وجود زیرساخت‎ها با آسیب‎های اجتماعی مواجه هستیم ۹۰ درصد جمعیت مراوه‎تپه روستانشین و ۵۰ درصد دچار سیل‎زدگی شدند و روستاهای این شهرستان طرح کوچ خورده است.
تاجی‎قره‎جه بر لزوم تقویت اورژانس اجتماعی از سوی بهزیستی تأکید کرد و گفت: در این زمینه ازلحاظ مالی باید توجه شود و اورژانس‎های اجتماعی یکی از نیازهای جدی این شهرستان محسوب می‎شود.

وی با اشاره به اینکه اعتیاد در شهرستان مراوه‎تپه بسیار زیاد است، اظهار کرد: این آسیب به دلیل عدم وجود زیرساخت‎ها و فقدان درمانگاه رو به افزایش است و معتادان به سمت خوددرمانی رجوع می‎کنند که نیاز است اولویت‎بندی از سوی متولیان امر در ایجاد درمانگاه لحاظ شود.

گفتنی است در این جلسه سید علی‌اکبر طاهایی معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت کار و تعاون و امور اجتماعی، دکتر رجبی نماینده مردم شرق گلستان در مجلس شورای اسلامی، فرمانداران مینودشت، کلاله و مراوه‌تپه، آخوند آرمون امام‌جمعه اهل سنت روستای ینقاق، مهندس امرا… عباسی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان، طاهرزاده رییس دانشگاه علمی کاربردی گلستان، دانیال مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گلستان، ابوالفضل تیرانداز مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان گلستان، رقیه رحمانی مدیرکل سازمان بهزیستی گلستان، موسی‌الرضا شریفی مدیرعامل بانک توسعه تعاون گلستان، مهندس محمد حیدر نژاد مدیرکل تأمین اجتماعی گلستان، محمدرضا حسین پور سرپرست مدیریت درمان تأمین اجتماعی گلستان، رضا جعفری مدیر صندوق بازنشستگی گلستان، آقایی مدیر اداره امور شعب بانک رفاه گلستان و دکتر سید محمد حسینی مدیرکل بیمه سلامت گلستان حضور داشتند.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست