• تاریخ: 2015-11-16
  • شناسه خبر: 10642
  • 383 بازدید

راه‌های نجات فرش دست‌بافت افزایش دستمزدهای بافنده‌هااست

ارکین نیوز-مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستبافت روستایی استان گلستان گفت: مهم‌ترین مشکلات فرش دست‌بافت بی‌توجهی به کیفیت به‌خصوص مواد اولیه، رنگ و استفاده از مواد نامرغوب است. ابوالفضل ابطحی در جمع خبرنگاران در خصوص م ...

ارکین نیوز-مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستبافت روستایی استان گلستان گفت: مهم‌ترین مشکلات فرش دست‌بافت بی‌توجهی به کیفیت به‌خصوص مواد اولیه، رنگ و استفاده از مواد نامرغوب است.

ابوالفضل ابطحی در جمع خبرنگاران در خصوص مشکلات صنعت فرش دستبافت استان و میزان صادرات آن گفت: در نیمه نخست امسال ۱۹ هزار و ۶۰۰ متر مربع فرش در گلستان بافته شده که از این میزان ۱۱ هزار و۶۰۰ متر مربع فرش دست‌بافت به ارزش یک میلیون و۲۹۱ هزار دلار از استان به کشورهای اروپایی صادر شد.

وی اکثر فرش های صادر شده به خارج از کشور را شامل فرش ترکمن، قشقایی و تابلو فرش دانست.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستبافت روستایی استان گلستان تصریح کرد: مهم‌ترین مشکلات فرش دست‌بافت بی‌توجهی به کیفیت به‌خصوص مواد اولیه، رنگ و استفاده از مواد نامرغوب است.

ابطحی خاطر نشان کرد: یکی از راه‌های نجات فرش دست‌بافت افزایش دستمزدهای بافنده‌هااست که بیشتر براساس گره و متراژ محاسبه می‌شود.

وی افزود: امروز باید تولید ما براساس نیاز بازار باشد یعنی خواسته مشتری را در تولید در نظر بگیریم.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستبافت روستایی گلستان خاطر نشان کرد: زمانی فرش ایران انحصار بود و آن زمان تولیدکننده نقش را مشخص می‌کرد اما اکنون دیگر با افزایش رقبا، مشتری طرح و نقش را مشخص می‌کند و با توجه به این کار سخت شده و باید همگی روی موضوع احیای نقوش و رنگ‌بندی و سایز با توجه به سلیقه مشتری کار کنیم.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست