• تاریخ: 2016-01-07
  • شناسه خبر: 12894
  • 480 بازدید

رئیس میراث گنبدکاووس: عملیات اجرایی طرح توسعه برج قابوس آغاز شد

ارکین نیوز-رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان گنبدکاووس گفت: فاز نخست طرح توسعه برج قابوس آغاز شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از گنبدکاووس، رضا پور مهدی، ظهر امروز در مراسم افتتاح ساختمان اداری یگان حفاظت شرق استان گ ...

ارکین نیوز-رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان گنبدکاووس گفت: فاز نخست طرح توسعه برج قابوس آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گنبدکاووس، رضا پور مهدی، ظهر امروز در مراسم افتتاح ساختمان اداری یگان حفاظت شرق استان گلستان اظهار داشت: ساختمان اداری یگان حفاظت شرق استان گلستان در شهر تاریخی جرجان و پشت غسالخانه امام‌زاده یحیی بن زید واقع است.

وی با اشاره به اجرای فاز نخست طرح توسعه برج قابوس افزود: در فاز نخست این طرح قرار است در محوطه آزاد برج قابوس تا ایام نوروز سرویس‌های بهداشتی احداث شود.

فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز در این مراسم تصریح کرد: شهرستان گنبدکاووس رنگین‌کمان اقوام مختلف است که در کمال آرامش و وحدت و یکپارچگی و احترام گذاشتن به آداب‌ورسوم و سنن در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند و این امر می‌تواند بزرگ‌ترین ظرفیت گردشگری در جذب توریست و گردشگر باشد.

محمد حمیدی افزود: با توجه به پتانسیل‌های شهرستان و برای ماندگاری هر چه بیشتر گردشگران نیاز به هتل‌های مناسب در سطح شهرستان حس می‌شود که نیاز به نگاه ویژه مسئولان کشوری دارد.

وی اظهار کرد: وجود دیوار تاریخی جرجان از پتانسیل‌های میراثی شهرستان گنبدکاووس است که نیاز به عنایت ویژه مسئولین و نمایان کردن این میراث برای گردشگران دارد.

معاون عمرانی استاندار گلستان نیز در این مراسم گفت: با توجه به اینکه استان گلستان سرزمین اقوام مختلف و دارای میراث‌هایی با قدمت کهن است، می‌تواند به‌عنوان رتبه نخست کانون توجهات میراث فرهنگی کشور باشد.

رضا مروتی درباره جزیره‌ گردشگری آشوراده گفت: در سفر سال گذشته ریاست‌جمهور چند پروژه به‌عنوان مصوبات سفر اعلام شد که منطقه آزاد اینچه برون و جزیره گردشگری آشوراده جزو این مصوبات بود .

وی خاطرنشان کرد: در ابتدای امر به لحاظ بکر و خاص بودن این جزیره و حساسیت زیست‌محیطی کانون توجهات NGOها و حافظین محیط‌زیست بود به همین سبب ۲ مشاور از میراث فرهنگی و محیط‌زیست برای طراحی و ارزیابی زیست‌محیطی این جزیره انتخاب شدند.

معاون استاندار گفت؛ در ۱۰ ماه گذشته طراحی‌ها و نقشه‌های گردشگری استخراج و آماده ارائه شد که تا یک ماه آینده به ریاست‌جمهور ارائه می‌شود.

وی محور توسعه‌ استان را درگذشته محور کشاورزی بیان کرد و گفت: محور کشاورزی قرار گرفتن استان سبب شد تا استقرار صنعت و صنایع مادر، بنیه مالی و عدم زیرساخت‌ها و امکانات گردشگری دچار خلل شود اما در طرح جامع استان گردشگری به‌عنوان یکی از طرح‌های مهم و افق ۱۴۰۴ و ۱۴۱۴ دیده‌شده و اعتبارات گردشگری نیز ۲۵۰ درصد افزایش‌یافته است.

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست