• تاریخ: 2015-02-03
  • شناسه خبر: 1322
  • 643 بازدید

دومین کارخانه تولید ˈمتابی سولفیت سدیمˈ کشور در آق قلا افتتاح شد

ارکین نیوز- دومین کارخانه تولید ˈمتابی سولفیت سدیمˈ کشور با درجه خوراکی در شهرک صنعتی آق قلا در استان گلستان به بهره برداری رسید. مدیر عامل این کارخانه روز سه شنبه در آیین افتتاح آن با بیان اینکه این واحد تولیدی دومین کا ...

81491051-6248970
ارکین نیوز- دومین کارخانه تولید ˈمتابی سولفیت سدیمˈ کشور با درجه خوراکی در شهرک صنعتی آق قلا در استان گلستان به بهره برداری رسید.

مدیر عامل این کارخانه روز سه شنبه در آیین افتتاح آن با بیان اینکه این واحد تولیدی دومین کارخانه از نوع خود در کشور است، افزود: تولیدات این کارخانه در صنایع غذایی، داروسازی، شیمیایی، چرم سازی، آبکاری، نساجی، نفت وگاز و صنایع ساختمانی کاربرد دارد.

ˈرضا قرن آبادیˈ افزود: ظرفیت اسمی تولید این واحد صنعتی که تولیدات آن با ۲ درجه صنعتی و خوراکی روانه بازار می شود، سالانه شش هزار تن و توان تولید فعلی آن در مرحله نخست بهره برداری، سه هزار تن در سال است.

برای بهره برداری از این واحد تولیدی که روز سه شنبه و با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان، برخی مدیران کل استان و مسوولان محلی آق قلا آغاز به کار کرد، مبلغ ۵۱ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

با بهره برداری از این واحد تولیدی که ۸ میلیارد ریال از هزینه های عملیات اجرایی آن از محل تسهیلات بانکی و بقیه سهم آورده بخش خصوصی بوده است، برای ۴۴ نفر ایجاد شغل شده است.

علاوه بر این واحد تولیدی، بهره برداری از ۷۰ پروژه عمرانی، تولیدی، اقتصادی و اشتغالزای دیگر با اعتباری بالغ بر ۴۵۷ میلیارد و ۶۸ میلیون ریال و عملیات اجرایی ۶ پروژه عمرانی دیگر با پیش بینی اعتبار ۳۵ میلیارد و ۷۶ میلیون ریال و مجموعا با ۱۲۱ نفر ایجاد شغل دراین شهرستان آغاز شد.

ˈعلی اکبر قجریˈ معاون فرماندار آق قلا در مراسم افتتاح پروژه های این شهرستان گفت: احداث سالن ورزشی روستای پیرواش سفلی، احداث ۴ خانه بهداشت روستایی، مسکن مهر، اجرای طرح هادی روستای دوگونچی و احداث ساختمان آتش نشانی شهرداری آق قلا و سالن چند منظوره ستاد حوادث از جمله پروژه های قابل افتتاح می باشد.

وی هم چنین برلزوم توجه ویژه مسوولان استان به مرمت و بازسازی پل تاریخی آق قلا و احداث میدان در تقاطع شهر آق قلا و بندرترکمن برای کاهش حوادث رانندگی تاکید کرد.

آخوند ˈعبدالحی میرزاعلیˈ امام جمعه اهل سنت آق قلا نیز در این مراسم با تبریک دهه فجر انقلاب اسلامی، از وحدت بین اقوام و مذاهب اسلامی ساکن درایران و استان گلستان به عنوان یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی نام برد و برلزوم هوشیاری هرچه بیشتر مسلمانان نسبت به توطئه های تفرقه افکانه دشمنان تاکید کرد.

شهرستان آق قلا با حدود ۱۱۰ هزار نفر جمعیت درقسمت شمال گلستان و در فاصله ۲۰ کیلومتری مرکز استان واقع است.
ایرنا

۱۸۶۰/۳۰۳۹/

نام:

ایمیل:

نظر:

لطفا توجه داشته باشید: نظر شما پس از تایید توسط مدیر سایت نمایش داده خواهد شد و نیازی به ارسال مجدد نظر شما نیست